Autor Wątek: Limit miejsc  (Przeczytany 16873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosiek0424

• Użytkownik
Limit miejsc
« dnia: 26 Czerwiec 2012 r. 11:26:19 »
Mam pytanie dotyczące pewnej kwestii, która ostatnio mnie nurtuje.
Zapisałam się na 4 kierunki studiów, no i wiadomo, że jakby mnie przyjęto na wszystkie to wybiorę jeden, a na pozostałych trzech zwolnię miejsce innym. Wiem, że zawsze zostaje zakwalifikowanych więcej osób niż jest miejsc, bo niektórzy rezygnują itp Czy może być tak, że zostanę zakwalifikowana, złożę potrzebne dokumenty a potem dowiem się, że "sorry, ale nie ma już dla mnie miejsca bo limit został przekroczony"? Słyszałam o takich przypadkach (głównie na asp, ale ja wybieram się na 'zwykły' uniwersytet), że przyjęto np 17 osób ( na 15 miejsc) a potem okazało się, że żadna z tych 15 nie zrezygnowała i dwóm ostatnim trzeba było podziękować. Dla uczelni to pewnie jest ok, bo gdyby każdy zapisywał się na kilka kierunków tak jak ja, to pewnie zamiast 100 osób uzbieraliby 50, a dzięki temu, że przyjmują więcej kandydatów, to zawsze jakoś udaje się zapełnić miejsca.. Ale jako przyszła studentka obawiam się takiej sytuacji.. Zakładając, że dostałabym się na wszystkie 4 kierunki, to wybierając jeden automatycznie rezygnuję z pozostałych. Składam papiery a potem okazuję się, że nie ma już dla mnie miejsca. No i zostaję z niczym. Jak to wygląda? Czy można jakoś chronić się przed 'odpadnięciem'? Czy, jeżeli w ogóle uczelnia nie ma zamiaru przyjmować wszystkich kandydatów, to nie przyjmuje kandydatów z końca listy (z najgorszymi wynikami?) czy losowo???
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2014 r. 17:38:27 wysłana przez Szaronka »

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
Odp: limit miejsc
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2012 r. 11:48:59 »
Ja się z czymś takim nie spotkałam. Owszem-przyjmowali więcej, ale skutek był taki, że nie przyjmowali odwołań. Ale przyjęli wtedy wszystkich, najwyżej ktoś odleciał później ;) (zawsze zresztą się znajdą tacy co niby zaczynają studia, a już po pierwszym semestrze lub w jego trakcie znikają)
Moje oczy są nadal zielone,
w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja
i pełne światła są moje dłonie,
jeszcze wierzę w drugiego człowieka...

Offline inco.

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2012 r. 12:04:06 »
Nie mogą Ci czegoś takiego zrobić. Z tego co wiem te limity ulegają minimalnym zmianom w trakcie rekrutacji i zazwyczaj studia zaczyna kilka/kilkanaście osób więcej, bo oni też biorą to pod uwagę, że nawet pierwszy rok nie jest ukończony przez wszystkich.
"Jestem taki, jak mnie Pan Bóg stworzył.
No ? trochem świństwa od siebie dołożył."
Jan Sztaudynger

Offline gosiek0424

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2012 r. 19:28:47 »
Dzięki za odpowiedzi ;)

Offline kubieslaw

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2012 r. 12:48:21 »
inco.  kilka/kilkanaście? raczej kilkadziesiąt a nieraz kilkaset xD a po semestrze polowa out xD tak jest na UŁ, zrobiłem rozeznanie u studentów. A co do tematu to nie może być takiej sytuacji i tyle.

Offline inco.

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2012 r. 13:04:28 »
Tak mi się zdawało, ale nie chciałam przesadzić xd
"Jestem taki, jak mnie Pan Bóg stworzył.
No ? trochem świństwa od siebie dołożył."
Jan Sztaudynger

Offline Kamil1924

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2012 r. 21:15:15 »
czystki są na każdej uczelni:)

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .