Autor Wątek: Sny o zmarłych, czyli jak je interpretować?  (Przeczytany 69134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline His Infernal Majesty

• Użytkownik
  • Biegnąca z wilkami...
Sny o zmarłych, czyli jak je interpretować?
« dnia: 19 Czerwiec 2009 r. 13:21:41 »
No hej Wszystkim. Postanowiłam założyc wątek na temt snów o zmarłych, bo wielu ludziom się one przytrafiają, a poza tym nurtuje mnie ostatnio ten problem i chciałabym, żebyście powiedzieli, co sądzicie o takich snach, czy Wam się one również przytrafiły, jak to interpretowaliście, czy wg Was te osoby próbują nam coś przekazać w ten sposób, czy to jest tylko działanie naszej podświadomości podczas czuwania?

Założyłam też ten wątek dlatego, ponieważ moja siostra ma ostatnio z tym poważny problem, bowiem często od jakiegoś czasu w snach nawiedzają ją duchy naszych zmarłych bliskich i znajomych ( podobno nie są to zbyt miłe rzeczy). Poradziłam jej, żeby się pomodliła o spokój ducha dla tych osób,bo teżm i się to kilka razy przytrafiło, pomodliłam się i już mnie przestały nawiedzać te duchy w snach. Tylko też problem takiego typu jest, że moja siostra nie wierzy na tyle, żeby to mogło pomóc. Bardzo bym chciała znaleźć jakieś antidotum na ten jej problem.

Ona wszystko w sobie dusi i musiałam ją naprawdę podejść, żeby mi powiedziała co jest grane,bo ostatnio płacze ciągle i ma zły nastrój. Myślałam, że to przez to zakończenie roku może starcie male z rodzicami. To pewnie też się nałożyło, ale ona mówi, że nie może sobie z tymi snami właśnie poradzić.

Tak że czekam na Wasze poglądy i opinie na temat takich snów i może jakieś porady, jak pomóc mojej siostrze.Myślałam, żeby jej jakieś zajęcia znaleźć, z bratem ją na basen zabierzemy, bo lubi pływać.

Tylko najgorzej w nocy. I to jest ten ból.

Offline eihra

• Użytkownik
  • żuczek jest głupi
Odp: Sny o zmarłych, czyli jak je interpretować?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2009 r. 16:12:14 »
Sam Freud twierdził, że nie wszystkie sny dają się interpretować, a Freud był mądry.

Mogłabym wysnuć teraz głęboką teorie na temat głęboko ukrytej tęsknoty za tymi zmarłymi, lęku, ale tego nie zrobię. Dlaczego? Bo sama miewam sny-miłe, niemiłe, głupie, straszne. Przeważnie te głupie. Nieświadomość siostrze szaleje i tyle. Trzeba przeczekać, bo to tak trochę bez sensu wariować z powodu snu.

Kilka razy śniło mi się, że się rozstaje z J. (raz z powodu jego tatuażu - wielkiej tygrysiej głowy na wysokości żeber!), kilka, że mam potomka (dziś na przykład. Potomek zmienił się w pęczniejące żelo-wężyki, które w akcie desperacji zamknęłam w pudełku po ptasim mleczku) i raz, że kosmici porwali Morskie Oko (serio!). I co? jestem z J. i mamy się super, nie jestem w ciąży a Morskie Oko stoi, gdzie stało.

BEZ PANIKI :)

ps. naprawdę mi się śnią takie głupoty. Na jakimś zjeździe powinniśmy sobie zrobić ezoteryczny wieczorek i poopowiadać takie kwiatki :p
po strunach idę do nieba

Offline ellie

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2009 r. 18:18:13 »
uwielbiam takie tematy! :) kiedyś interesowałam się interpretacją swoich snów, przeglądałam senniki, ale nic nie trzymało się kupy. moje sny są bardzo realistyczne i sensowne (mój kolega na przykład ma sny science-fiction).

często zdarzało mi się, że sen sprawdzał się na opak. kilka razy śniło mi się też, że znajoma, z którą od wieków nie mam kontaktu tłumaczy mi, dlaczego się nie odzywała tak długo - miała całkiem sensowne wytłumaczenia ;) ostatnio mam taką przypadłość, że jak śni mi się mój eks, to następnego dnia, maksymalnie w przeciągu kilku dni dostaję od niego smsa albo dzwoni :)
tylko 2 razy śniła mi się zmarła babcia, mówiła o tym, co jeszcze mogła zrobić, gdyby żyła ("ale umarłam"). myślę, że jeśli śnią się nam zmarli, to chcą coś przekazać.
pozdrawiam :)

P.S. w snach "pochowałam" już prawie całą moją rodzinę. i ten ból po stracie był bardzo realistyczny. raz prawie sama zostałam zabita. czułam strach i chciałam być zabita, bo moi najbliżsi już zostali zamordowani. ale zbudziłam się i odetchnęłam z ulgą. taki realizm bywa przerażający :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2009 r. 18:33:16 wysłana przez ellie »

Offline Inezka

• Użytkownik
  • Runaway....
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2009 r. 23:32:19 »
Moja mama mowi, że gdy śni sie jakiś zmarły to trzeba kupić znicz i isć sie pomodlic na cmentarz.. Babcia zaś uważa, że jak sni sie zmarły tzn ze ktos umrze...
Mi sie rzadko snia zmarli...
Raz mialam taka dziwna sytuacje siedze z siostra ogladamy TV i nagle zdawalo mi sie ze drzwi sie otwieraja i babcia mnie wola wiec sie zerwalam z fotela i ide zobaczyc co sie stalo ze babcia przyszla( bo wtdy juz bardzo chorowala i nie wstawala) a tu nikogo nie ma.. Moja sis sie zdziwila ze tak nagle sie zerwalam bo nikt nie wolal i nikogo nie bylo.. A ja jestem pewna ze mnie wolala ::) I potem bylam u niej i siedziala w fotelu.. A miesiac pozniej umarla :-\
Bo tyle siebie znam
Ile z oczu twych wypatrzeć zdołam
Ile zrozumiem szeptu pod stołem..

Offline karolcia19

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrzesień 2009 r. 21:07:36 »
Jakiś tydzień po śmierci mojego kolegi miałam sen..
Śniło mi się, że chodzę po jakimś mieście i w końcu trafiam na jakąś stołówkę. Tam, na krześle siedzi ten mój kolega. Ja taka szczęśliwa podbiegam do niego, zaczynamy rozmawiać. Chcę już wychodzić, namawiam go, żeby poszedł ze mną. On jednak tłumaczy, że nie może wyjść z tej stołówki, jak chcę mogę go tu odwiedzać, on zawsze tam będzie, jednak nigdy nie wyjdzie na zewnątrz...

Myślę, że sen dosyć łatwy do interpretacji. Bardzo mnie uspokoił mimo wszystko :)

edit: Dzisiaj we śnie widziałam siebie w kałuży krwi... zastrzelili mnie. Powiem Wam, że to było okropne.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2009 r. 12:16:43 wysłana przez karolcia19 »
"Myśli niektórych są tak płytkie, że nie sięgają nawet ich głowy" S.J.Lec

• Użytkownik
  • Biegnąca z wilkami...
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrzesień 2009 r. 23:37:11 »
Też miałam dużo dziwnych snów. Raz śnił mi się ksiądz z zamazaną głową (była niewidoczna,bo we mgle),ale sutannę i koloratkę było dobrze widać.

Innym razem śnił mi się biały martwy koń we krwi.Słyszałam,że jak się krew śni,tzn.że ktoś długo niewidziany nas odwiedzi albo zadzwoni, no i zadzwoniła moja przyjaciółka, z którą ponad rok się nie widziałam. Sny ze zmarłymi znajomymi też miałam. Nigdy raczej do tych snów wagi większej nie przywiiązywałam.

Zdarzały mi się kiedyś dziwne koszmary, z których trudno mi się było wybudzić,ale dawno już ich nie miałam na szczęście.

Sny są tym,co się dzieje w naszej podświadomości, która jest w pewnym sensie naszym 2im ja.Freud był baaaaaardzo monotematyczny,ale jego interpretacje snów były bardzo ciekawe.

Offline nash

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2009 r. 13:20:58 »
A ja wam wszystkim cholernie zazdroszcze, nawet tych najstraszniejszych snów, bo u mnie mozliwośc odtworzenia snów graniczy wręcz z cudem. Kompletnie nic nie pamiętam, wyjątkiem są czasami sny z rana, ale i to jest rzadkością. Więc także sen jest dla mnie zmarnowaniem czasu, dlatego też bardzo mało śpie i chyba cierpi na tym moje ciało. Niektorzy to mają fajne sny .... Kumpel tak się wczul przed maturą w historię, że śnił mu się Stalin ....

Offline tancereczka18

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2009 r. 23:17:49 »
Ja ma podobny problem. Mój świętej pamięci chłopak często mi się śni. Mówi mi, że np. w jego dawnym pokoju zostawiłam kolczyki na parapecie. Często przychodzi i mówi mi różne rzeczy, niekoniecznie złe.

I za każdym razem przychodzi podziękować, że byłam na cmentarzu.
"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala. "

Offline kryptonite

• Użytkownik
  • Love me, when I'm gone...
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2009 r. 14:46:01 »
Nigdy mi się nie śnił zmarły, często zdarza się to mojej mamie. I zawsze ją to niepokoi.
I want to get away, I want to fly away, YEAH!!!

Offline Kaisza

• Użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2010 r. 23:14:53 »
Witam Serdecznie.....
Szukałam właśnie takich tematów z nadzieją że w końcu napotkam kogoś kto ma podobny problem do mojego jednakże nie znalazłam żadnej osoby której śnią się osoby zmarłe lecz nieznajome ...
Mam takie sny od już chyba 3 miesięcy i występują one dość często bo prawie co noc :(
Nie wiem co ja mam robić gdyż pamiętam je wszystkie doskonale ostatnio śniła mi się dziewczyna której kompletnie nie znałam ona chyba mieszkała w jakimś internacie ( bądź coś w podobie ) przyszla do mnie była jakaś taka dziwna i chciala abym za nią poszła ... znalazłyśmy się przed drzwiami do pokoju w którym powiesiły się trzy dziewczyny ... czułam że to byly jej koleżanki a potem czulam że i ona też się powiesiła... było takich wiele snów bym mogła opisywać i opisywać ... zawsze śnią mi się osoby zmarłe które prosza mnie o pomoc jednak czasem też i nawiedzają mnie złe duchy które chcą mnie wystraszyć i przepędzić ...ah i raz przyszła do mnie taka dziewczynka ... pamiętam to i do tej pory mam ciarki na skórze jak o tym myślę ... obudzilam się ok. godz. 3 siedziała koło mnie z lekkim uśmiechem na twarzy i przyglądała mi się ( miała może z 7 lat ) .  Wyciągnęłam ku niej dloń i chcialam ją zatrzymać bo ją spłoszyłam ( myślalam że nie spałam ) a obudzilam sie z wyciągniętą ręką prosząc o to aby została gdy się zorientowałam co mi się " śnilo "  rozejrzalam się po pokoju i postaralam się zasnąć .... Co ja powinnam z tym zrobić ? Czy to własnie świadomość czy jak ? dodam również że przez kilka nocy nic mi sie nie śnilo po przyjściu tej dziewczynki ..ale potem znów się zaczęło ... Masakra :( Blagam pomóżcie .. !!!!!

• Użytkownik
  • Biegnąca z wilkami...
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń 2010 r. 00:38:18 »
Gdy śniły mi się zmarłe osoby, to po przebudzeniu odmawiałam 10kę różańca, czasem dla pewności cały różaniec w intencji tych osób o spokój ducha i pomogło mi to 3 razy, bo tyle razy miałam w życiu taki rodzaj snu.
Tylko jedna zasada: trzeba się modlić o spokój dla tych błąkających się dusz,a nie o to, żeby nam się nie śniły więcej!
Nie trzeba być specjalnie wierzącym, wystarczy wzbudzić w sobie szczerą intencję, a to nie jest trudne,gdy wyobrazić sobie, jak te dusze cierpią.
W ogólnej potocznej opinii krąży pogląd, że zmarli, którzy się śnią mają na ziemi niezałatwione sprawy, albo sami za życia do wierzących nie należeli i teraz cierpią w czyśćcu.
Kaisza, proponuję spróbować mojej metody. Modlitwa to rodzaj prostego egzorcyzmu, więc powinno pomóc. Jeśli nie, to napisz w moim wątku i wtedy spróbujemy zaradzić w inny sposób.
Aha czasem modlitwę różańcową trzeba powtarzać przez kilka dni w razie konieczności.
Życzę powodzenia:)

Offline tancereczka18

• Użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Luty 2010 r. 23:07:52 »
Też polecam różaniec. I 3mam kciuki ; )
"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala. "

Offline basia305

• Użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj 2010 r. 19:41:47 »
hej ja mam ostatnio ciagle ten sam sen,no moze kazdej nocy troche bardziej rozbudowany.Po dzisiajszej nocy jestem przerazona:( :'(Sni mi sie ze widze kolezanke (niedawno odebrala sobie zycie) jak lezy w trumnie i mowi rozmawia ze mna,a ja wiem ze ona nie zyje i nic nie moge sie wogole ruszyc stoje tam taka sparalizowana strachem i czekam ,przewaznie sie budze wtedy cala zalana potem i bardzo sie boje:(Dzis jeszcze snili mi sie wszyscy co umarli z mojej rodziny i zajomi :(schodzili po takich schodac i mi machali a ja myslalam ze tam padne ze strachu:(Modle sie za Jej dusze i czesto chodze na cmentarz,ale nie wiem moze zbyt czesto mysle o niej i o tym co sie stalo,ze mi sie sni:(nie wiem juz sama co robic????

Offline delirium_tremens

• Użytkownik
  • podaruj mi coś czego nie zdobędę sama
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj 2010 r. 21:23:41 »
Poczytajcie wszyscy 'Wstęp do psychoanalizy' Freuda, rozdział 'Marzenia senne'.
Tam jest wszystko na każdy temat i generalnie Freud zawsze ma rację.

My hobbystycznie za znajomymi nawzajem interpretujemy swoje sny tymi metodami i dokopujemy się do niesamowitych rzeczy, zawsze prawdziwych.
[ Jaśmin lover <3 ]

co powiedzą te miasta którym niosę ogień
samotności a zresztą mniejsza o miasta dlaczego
im więcej mojego słowa tym więcej twojej ciszy

Offline Becia

• Użytkownik
  • cause everybody knows, she's a femme fatale
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maj 2010 r. 22:16:28 »
-
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2011 r. 22:43:23 wysłana przez Becia »

Offline delirium_tremens

• Użytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2010 r. 22:17:46 »
Tylko pamiętaj, że samemu ciężko sobie interpretować sny tą metodą. :-)
[ Jaśmin lover <3 ]

Offline capacita

• Użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwiec 2010 r. 22:52:21 »
A może ty się za nią pomódl? Myślę że jeśli ty wierzysz to i to pomoże twojej siostrze basen może pomóc w pewnych okolicznościach a może jednak lepiej żeby zajął się tym ktoś Mądrzejszy.Pozdrawiam i mam nadzieję że problem już nie powróci

Offline Araks

• Moderator
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2010 r. 23:16:46 »
Babcia mi zawsze mówiła, że jak śnią się nam zmarzli to potrzebują naszej modlitwy.

Z kolei koleżanka kiedyś opowiadała, że ciągle śniła jej się zmarła babcia, poszła na jej grób i podobno zadziałało.
Kup mi wino i pozwól mówić. Zasnę Ci gdzieś między kanapą , a nogą od stołu i będziesz mnie zbierać. Potem trochę pohisteryzuje, rozmaże makijaż i będę szczęśliwa, że mogłam pobyć mała dziewczynką bez emocjonalnej huśtawki i koziołkujących nastrojów.

Offline thalita

• Użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lipiec 2010 r. 12:23:00 »
7 lat temu umarł mój ukochany dziadek, a pół roku po jego śmierci ciężko zachorowała babcia. Ja byłam przerażona, całą noc płakałam, że dopiero co straciłam dziadkę a teraz pewnie stracę bacię. Gdzieś tak o 3.00 nad ranem chyba przysnęłam na chwilę, po czy otworzyłam oczy i zobaczyłam mojego dziadka jakby żywego stojącego przy moim biurku. Dziadek powiedział:"Śpij, babcia umrze dopiero między 84 a 85 rokiem życia". Po jego słowach już spokojne zasnęłam.
Przez następne lata babcia częst chorowała, zdarzało się, że jej stan był poważny, ale jakoś się wygrzebywała. W tym roku w lutym przewróciła się, potłukła i po kilku dniach zmarła. Miała 84 i pół roku.

Mimo że nie jestem wieżąca to po tym wydarzeniu wydaje mi się, że zmarli mają jakąś wiedzę którą starają się nam przekazać w snach. Tak jak mój dziadek, który owej nocy chciał pocieszyć swoją ukochaną wnuczusię.

Offline Wiedźma z Blair

• Użytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sierpień 2010 r. 23:07:47 »
5 miesięcy temu, zmarł mój przyjaciel. Bardzo to przeżyłam. Ostatnio śniło mi się, że się z nim spotkałam, ale on nic nie mówił, tylko śmiał się i nic więcej. Później zniknął na chwilę a ja przeniosłam się do jakiegoś innego pomieszczenia (wszystko rozgrywało się w szkole do której chodził...). Później znów była zmiana pomieszczenia... Znalazłam się na długim, ciemnym korytarzu... i tam był już ten mój przyjaciel... płakał... kiedy zapytałam go co się stało, podniósł tylko ręce w bezradnym geście... a kiedy go przytuliłam na pocieszenie, to poczułam przez sen jakby ktoś na prawdę mnie przytulał...

Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji tego snu? Byłabym Wam bardzo wdzięczna, bo nie daje mi to spokoju... :(
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2010 r. 06:10:08 wysłana przez Wiedźma z Blair »
'myśli mi się kotłują jak dziwka w jedwabnej pościeli.'

Offline delirium_tremens

• Użytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień 2010 r. 21:54:36 »
Rozwala mnie ten temat. Sny o czymkolwiek to po prostu ujawnianie wypartych treści do poświadomości i
w śnie obracanie ich w pewne dziwne rzeczy.

Więc nic dziwnego, że śnią się nam zmarli, ważni ludzie =.=

Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji tego snu? Byłabym Wam bardzo wdzięczna, bo nie daje mi to spokoju... :(
Żeby dobrze zinterpretować sen potrzeba choć trochę znać osobą której się go interpretuje oraz co najmniej 15 razy więcej informacji z jej życia, bo po 5 zdaniach to wiesz.
Chyba, że chcesz usłyszeć jakieś ckliwe bzdety, to się pytaj ludzi po forach.
[ Jaśmin lover <3 ]

Offline tancereczka18

• Użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Styczeń 2011 r. 14:49:25 »
Też tak słyszałam- że sny to nic innego tylko to, czego za dnia się wypieramy, a w nocy do nas wraca.

Offline Becia

• Użytkownik
  • cause everybody knows, she's a femme fatale
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Styczeń 2011 r. 22:56:24 »
-
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2011 r. 23:58:25 wysłana przez Becia »

Offline Alex

• Użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Styczeń 2011 r. 23:16:02 »
Też tak słyszałam- że sny to nic innego tylko to, czego za dnia się wypieramy, a w nocy do nas wraca.
To tak u mnie to 90% prawdy :)
I mogę przybić piątkę z Becią - mam popieprzoną podświadomość, zresztą nie tylko to ;] cała taka jestem :)
"Chodźcie i weźcie mnie.
Skopcie. Potnijcie. Zgwałćcie.
Byle mnie ktoś dotknął, z dowolnym uczuciem.
Nawet nienawiść jest lepsza od obojętności" Johanna Nilsson

Offline Reminiscencja

• Użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lipiec 2011 r. 11:36:20 »
Wiem, że odświeżam stary temat, ale może ktoś tu jeszcze zajrzy.

Śniła mi się dzisiaj zmarła przed 6 laty babcia. Cały sen był taki, że na początku usłyszałam, że nie żyje wujek Gienek i że trzeba jechać na jego pogrzeb (w rzeczywistości dwa dni temu zmarła jego żona, Krysia, też zastanawiam się, czy ta wiadomość ze snu, to efekt tego, co usłyszałam, czy znów coś proroczego, bo czasem prorocze sny mi się zdarzają, zwłaszcza jeśli chodzi o śmierć). Gdy zaczęliśmy się przygotowywać, kupować znicze, wiązanki, dostaliśmy wiadomość, że zmarła właśnie babcia (ta sama, która w rzeczywistości nie żyje już od 6 lat). Potem okazało się, że jeszcze nie zmarła, ale własnie umiera - widziałyśmy przez okno, jak w otoczeniu bliskich mi osób niosą babcię na noszach do mieszkania. Przygotowałyśmy jej pokój, zaczęłyśmy planować już, na kiedy ustalić pogrzeb (w śnie było dla nas oczywiste, że babcia umrze lada dzień, może lada godzina). Babcia leżała na łóżku w jakimś wąskim i dość ciemnym pokoju, w którym okna na jednej ścianie zastawione były książkami.
Tutaj mój sen się urywa, bo poczułam się tak dziwne, że aż się obudziłam. Nie wiem, co ten sen miał znaczyć - czy chodzi o to, że miałam szansę pożegnać się z nią przed jej śmiercią (te 6 lat temu niestety się nie pożegnałam, też było wiadomo, że babcia umiera, a ja nic nie mogłam jej powiedzieć)?
Czy może chodzi o coś innego, może o przekazanie nam czegoś ważnego? Strasznie żałuję, że tak szybko się obudziłam, co jest zupełnie nie w moim stylu; teraz chodzę po domu i czuję się dziwnie - strasznie niespokojnie i tylko o tym myślę (co, na marginesie, też jest dziwne, bo rzadko który sen, nawet proroczy, potrafi mnie poruszyć).
Zastanawia mnie też, czy ludziom idącym przy noszach babci może coś grozić? Krąży taka interpretacja snu, że gdy zmarły wyprowadza kogoś to znaczy, że lada chwila ten ktoś umrze - tutaj nikt nikogo nie wyprowadzał, ale na pewno babcia w jakiś sposób tych ludzi prowadziła.

Offline Aly

• Użytkownik
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lipiec 2011 r. 13:38:37 »
Czasem zdarzy mi się z ciekawości zajrzeć do senników, czasem nawet się sprawdza.
Dwa miesiące temu śniło mi się, że jadę z moim dziadkiem jego samochodem. Wracaliśmy do domu miejscowości obok. W trakcie jazdy prowadziliśmy rozmowę, ale dziadek był słaby... Puszczał kierownicę i wyjeżdżaliśmy na środek drogi. Wtedy ja ją łapałam i sprowadzałam na dobry pas. Tydzień później dziadek zmarł. Później śnił mi się jeszcze kilkukrotnie, rozmawialiśmy, pytał czy tęsknię itp. Zawsze długo dochodzę do siebie po takich snach, gdyż bardzo za nim tęsknię.
Carpe diem! (:

• Użytkownik
  • Biegnąca z wilkami...
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lipiec 2011 r. 22:19:02 »
Witam serdecznie:) Jestem założycielką tego wątku,gdy go zakładałam, moja młodsza siostra miala poważny problem ze snami o zmarłych, na szczeście minęło trochę czasu, siostra już jest w wieku tuż przedosiemnastkowym i snów takowych już nie miewa.
Ogólnie dawno mnie nie było na forach Cogito, od tamtego czasu dużo zmian w mym życiu nastało, jedne na lepsze, drugie na troche mniej lepsze,ale jakoś to wszystko się kula.
Najważniejsze,że następuje od dziś Wielki Powrót His Infernal Majesty, bo mi Was straszliwie okropecznie brakowało.
Słówko do Reminiscencji: Myślę, że zdecydowanie ta 1sza opcja. Mimo że pogodziłaś się ze stratą, prawdopodobnie Twoja podświadomość płata Ci figle we śnie. Nie masz się czym przejmować, po prostu na codzień myślenie o tym jest nieprzystosowawcze, zdezorganizowalby Ci to funkcjonowanie,ale nasz umysl jest bardziej złożony i problemy, ktore kiedyś mocno nadwerężyly go i sferę emocjonalną są zakopywane głębiej i ujawniają się w postaci takich przeróznych "mixów" sennych.
Kiedyś miewałam sny o zmarłej tragicznie przyjaciółce, ale odmówilam modlitwę za każdym razem o spokój jej duszy i już się nie pojawiła więcej w moich snach. Męczyła mnie dlugo pewna scena: jakiś tydzień przed jej tragicznym wypadkiem, w którym zginęła, uściskalyśmy się na pożegnanie i ona wtedy ścisnęla mnie tak mocniej niż zwykle i powiedziała:"tylko pamiętaj, nie zapomnij mnie odwiedzić za tydzień w sobotę,a w następną sobotę, ech no co tu pisać więcej...
W każdym razie dlugo w glowie mialam tą scenkę, niestety strasznie się pochorowałam i nie mogłam być na jej pogrzebie, pewnie gdybym ją pożegnała "tak do końca" nie nękałoby mnie to wtedy. Teraz już nie mam problemu z tym. Naturalnie z biegiem czasu wszystko mi przeszło. Uważam,że Reminescencjo Droga będzie podobnież w Twoim przypadku,czego życzę Ci z całego serca:* Pozdrawiam serdecznie Kasia
Cieszę się,że ktoś się jeszcze tu odzywa, myślałam, że nikt tu już raczej nie zajrzy.Dzięki za pamięć.

Offline rodzyneczka90

• Użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Sierpień 2011 r. 21:35:29 »
Witam,
3 miesiące temu zmarl mi brat. Śnił mi się już parę razy, za każdym razem w podobnej sytuacji gdzie leży na lóżku i umiera, jest w śpiączce a ja płaczę i każę mu się obudzić, wtedy się budzi... Myślę, że to dlatego, że po wypadku nie byłam w szpitalu i go nie widziałam i podświadomie nie mogę wybaczyć sobie tego że się z nim nie pożegnałam...
Tym razem śnił mi się znów na łóżku, pamiętam że płakałam, a on złapał mnie za rękę i nie chciał mnie puścić. Dokładnie snu nie pamiętam, dopiero dziś gdy opowiadałam go mamie zdałam sobie sprawę, że ten sen mógł mieć znaczenie dosłowne...
Czy też tak myślicie? Nie wytrzymuję już psychicznie, boję się. Chyba oszaleję...

Offline tomeh

• Użytkownik
    • Open Info Artykuły tematyczne
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Wrzesień 2011 r. 14:57:58 »
Ja to rozumiem tak, jak się coś takiego śni to znaczy że się czuje że powinno się coś zrobić. Może zapalić świeczkę dla tej osoby.

• Użytkownik
  • Biegnąca z wilkami...
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrzesień 2011 r. 01:42:25 »
Rodzyneczko,polecam kombinację: dziesiątka różańca, bądź krótka modlitwa wieczorem ku pamięci Twego brata, iśc do kościoła,najlepiej w myślach polecić intencję za niego i zapalić znicz na jego grobie ( oczywiscie to wszystko, jeśli jesteś wierząca,bo jeśli nie będziesz wierzyć w to,co robisz,to odradzam).Wiesz,zapalić lampkę np co niedzielę na jego grobie, to chyba nie aż tak wiele,a jeśli zrobisz to w szczerej intencji jego wiecznego spokoju, to zadziała.Aha jak będziesz w kościele,to czasem nie módl się o to,żeby te sny zniknęły, nie o to tu chodzi,znikną same, jeśli intencja będzie szczera.

Od strony psychologicznej Twoja psychika zatrzymała się na etapie, gdy Twój brat był w śpiączce.Przez to ,że nie możesz sobie wybaczyć,że się z nim nie pożegnałaś, masz poczucie winy (bezpodstawnie zresztą). Sny nie wynikają z tego,że Twój brat z zaświatów Ci nie daje spokoju,tak po prostu wygląda Twój "własny obaz" poczucia winy.
Pisałam kiedyś tutaj,że mechanizmy obronne człowieka ujawniają się w momentach właśnie poczucia winy,kwestii wybaczania sobie lub innym, bądź wypierania rzeczy, które są niewygodne badź nieprzystosowawcze.

Żeby się tego pozbyć są różne metody, m.in. modlitwa, odniesienie się do sfery duchowej,ale i bywa,że pomoc psychologiczna.Jeśli czujesz,ze sama nie dasz rady, poradź się specjalisty najlepiej psychologa.

Jest jeszcze jedna metoda,pewnie jak śnisz o tym,nie masz pełnej świadmości,gdy przyśni Ci się to nastepnym razem( sprobuj zaobserwowac,kiedy i w jakich chwilach Twojego życia te sny powracają,a będzie Ci latwiej to kontrolować), postaraj się we śnie przemówić do swojego brata: np. odejdź w spokoju,albo zrob nad nim znak krzyża,To moze byc trudne,ale we snie tez czasem odczuwamy strach,panikę, lęk,chcemy uciekać, ale tym razem mocno sie skoncentruj.

No i bierz magnez w tabletkach,a przed snem pij sobie melisę, to Cię powinno uspokoić.
Ta ostatnia metoda ze świadomym snem jest dla odważnych, mi wystarczylo odmowienie modlitwy i odwiedzenie cmentarza.

Nie rób niczego, jeśli nie do konca jestes przekonana,albo nie wierzysz w to.W Twoim przypadku, to osobiście radzę pomoc psychologa, bo z tego,co piszesz,jesteś bardzo rozedrgana przez to emocjonalnie.

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .