Autor Wątek: Motywacja do odchudzania  (Przeczytany 26549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ossoria

• Użytkownik
Motywacja do odchudzania
« dnia: 01 Maj 2009 r. 20:18:43 »
No wiec tak.

Chce schudnac !!! ale zawsze mowie od jutra , od jutra i od jutraaaa.....  brak motywacji , a w szczegolnosci z tym ze wiem ze zeby schudnac musze sie nameczyc bo mam niedoczynnosc tarczycy... :( jakie wy macie motywacje zeby rozpoczac odchudzanie i wytrwac???

// zmieniłam nazwę tematu. Andzioch
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2009 r. 20:47:48 wysłana przez LosAndziosxD »
"W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili"

Offline Pinezka

• Użytkownik
Może z koleżanką się dopingujcie czy coś?

I warto zacząć od małych kroczków. Nie od razu katować się drakońską dietą ale np. ograniczyć słodycze i pić czerwoną herbatę (podobno dobrze wpływa na przemianę materii).
there is nothing to do and there is no where to go
there is nothing to be and there is no one to know.

Offline ossoria

• Użytkownik
wiem :(  rok temu schudlam 5 kg. i wrocilam... ale wtedy lekarz mi kazal a teraz dawno u niego nie bylam , znaczy chyba nie jestem nie wiadomo jak gruba mam 150 cm ( mala :D ) i 54 kg. z wachaniami do 55.

"W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili"

Offline Marcinschen

• Użytkownik
  • iść, ciągle iść w stronę słońca.
No wiec tak.

Chce schudnac !!! ale zawsze mowie od jutra , od jutra i od jutraaaa.....  brak motywacji , a w szczegolnosci z tym ze wiem ze zeby schudnac musze sie nameczyc bo mam niedoczynnosc tarczycy... :( jakie wy macie motywacje zeby rozpoczac odchudzanie i wytrwac???
Ja 10 lat leczyłem się z niedoczynności tarczycy i nie zauważyłem, żebym bardziej się męczył od innych - wręcz przeciwnie, zawsze miałem dobrą kondycję. Twoja waga jest odpowiednia do Twojego wzrostu.

Na basen nie możesz chodzić(na basen, nie do sauny czy jacuzzi :P)? Jakieś aerobik czy coś? Zbyt wiele motywacji do tego nie jest potrzebne. Polecam szóstkę weidera, chociaż tutaj jest potrzebna motywacja.
No, zawsze możesz mniej jeść.
więc spleć palce z moimi palcami i chodź
prowadź i daj się prowadzić
tam gdzie czeka Nasz Czas...

Offline ossoria

• Użytkownik
Moze na wakacjach , bo teraz matura potem praca .  Ja wlasnie nie moge z ta niedoczynnoscia , przez wakacje sie odchudzalam cale , biegalam jadlam 1000 kcal i przez 2 miesiace schudlam tylko 4 -5 kg.  ktore momentalnie wrocily. Moze i mam odpowiednia , ale ja sie zle czuje we wlasnej skorze :) nie zalezy mi na opini innych , tylko na sobie :)

a jezdzenie rowerem takim domowym pomaga cos na uda moze ?

Offline Marcinschen

• Użytkownik
Odp: Motywacja do odchudzania
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2009 r. 20:52:02 »
A to Ty się uczysz całe dnie i noce? Pracować też tak zamierzasz? W czym przeszkadza nauka i praca, bo nie wiem? Basen lub aerobik z jakąś godzinę będą trwały. Rower pewnie też pomoże.

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2009 r. 20:54:45 »
No uczyc to akurat musze cale dnie , miszkam na wsi na dodatek :( wiec basem odpada , ale wskocze na rower i musze w6 wiesz moze czy to pomaga tylko na gorne partie brzucha czy na dolne tez?

Offline Marcinschen

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2009 r. 21:24:02 »
Też mieszkam na wsi i jak chciałem iść na basen, to nie było problemu - autobus i jazda  :D
Co do szóstki, to jest gdzieś osobny temat na tym forum, ale lepszego ćwiczenia na brzuch nie znam.
Ja widziałem efekty w górnych i dolnych partiach i moi znajomi też(niektórzy też  ją zrobili) ;)

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2009 r. 21:39:54 »
to moze rusze tylek i zaczne od jutra 6w :) teraz najgorzej z jedzeniem :D bo ja mam tak ze jak widze cos na co mam ochote to mam gdzies diete :(

Offline Pinezka

• Użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2009 r. 21:43:55 »
bo ja mam tak ze jak widze cos na co mam ochote to mam gdzies diete :(

ja też mam tak, zwłaszcza jeśli chodzi o słodycze[!] Ale staram się przezwyciężać słabości i sięgać po owoce ;) działa.
there is nothing to do and there is no where to go
there is nothing to be and there is no one to know.

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2009 r. 23:46:10 »
wlasnie u mnie nie :D ja zjem jablko to dalej mi sie chce :D ale oproacowalam nowa metode :D 0 slodyczy w domu ;p ale i tak jak otworze lodowke i zobacze ser zolty to mam ochote na kanapke i wydziwiam a z tego zamaist diety i kanapki co ma 50 kcal. wyjdzie mia kanapka co ma 150 kcal.

Offline Christine_Daae

• Użytkownik
  • Jestem strasznikiem tych miejsc....
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2009 r. 00:36:17 »
to moze rusze tylek i zaczne od jutra 6w :) teraz najgorzej z jedzeniem :D bo ja mam tak ze jak widze cos na co mam ochote to mam gdzies diete :(

6 jest super:D no i potem jak mi kazali na pierwszym treningu zrobić masę brzuszków nie było już problemów;) jedna pierdoła mniej;)
"kobiety nie trzeba pilnowac. Trzeba tylko sprawić ,by nie chciała odejść" ;)

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2009 r. 09:10:54 »
to w6 zaczne robic od dzisiaj :P a znacie jakies skuteczne diety ??? albo moze to co powinno sie nie jest a co jesc :)

Offline Marthuś

• Użytkownik
  • just don't look back
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2009 r. 15:40:03 »
najlepszą motywacją wydaje mi się, że będzie myślenie o przyszłych efektach.
Hapiness is a mood, not a destination.

Offline Klaudia18

• Użytkownik
  • oto para idealna-on Amor, ona amoralna
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2009 r. 15:47:02 »
najlepszą motywacją wydaje mi się, że będzie myślenie o przyszłych efektach.

Dokładnie - ja co prawda się nie odchudzam, ale np. motywacją do biegania i do przetrzymania początkowych bóli, zakwasów i tym podobnych bajerów - była myśl o efektach : bardziej sprężysta skóra, lekko umieśnione łydki i ogólnie ładniejsza sylwetka.

Odchudzanie jest frustrujące, zwłaszcza że efekty chciałoby się otrzymać od razu, a to niestety powolny proces, zwłaszcza jak chce sie odchudzać w zdrowy sposób.
Jesień to wstęp do podsumowań
Czy było to co miało być od nowa
Jesień jest wtedy gdy myśli zmienia
Tęsknota za czymś czego nie ma.

http://www.karmimypsiaki.pl

http://tablica.pl/nakarm-psa/

Offline Kazjenka

• Użytkownik
    • Jeśli chcesz czytać mnie nadal....
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maj 2009 r. 18:11:28 »
Moja była współlokatorka pracowała w barze jako kasjerka i miała tam darmowy obiad, poza tym mogła podjadać, ile chciała. Po miesiącu pracy w tym miejscu niespodziewanie pękł jej zamek od spodni i musiała szybko skoczyć do sklepu po nowe...w czasie pracy w dodatku. Nie dopuśćcie do tego - niech Wam to posłuży za motywację :)
Zajrzę tu czasem, szukając inspiracji. Nie róbcie więc sobie nadziei, widząc ostatnią aktywność.
Chcecie ze mną popisać? Dane kontaktowe w profilu.

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Maj 2009 r. 21:03:40 »
Chyba myslenie o tym ze po odchudzaniu bede zadowolona ze swojego ciala to jest dobra motywacja :) tylko nie wiem czy mi szybko nie minie ;p

Offline delirium_tremens

• Użytkownik
  • podaruj mi coś czego nie zdobędę sama
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Maj 2009 r. 14:19:30 »
ja kiedyś odchudzałam się całe 2 tygodnie i wtedy jedyny raz w życiu miałam motywację, którą było to że po wakacyjnej wyżerce zaczęło mi strasznie przeszkadzać to jak wygląda mój brzuch, zwłaszcza.
to taki moment kiedy to sobie uświadomisz i biegniesz do sklepu po 'nowe jedzenie' ; )
[ Jaśmin lover <3 ]

co powiedzą te miasta którym niosę ogień
samotności a zresztą mniejsza o miasta dlaczego
im więcej mojego słowa tym więcej twojej ciszy

Offline kleos

• Użytkownik
  • nie przestanę być zmysłową złośnicą
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maj 2009 r. 14:32:11 »
Hm, najlepsze są ćwiczenia fizyczne. Żadne diety. To nie dla mnie. Żyję zdrowo, tańczę i nie stosuję żadnych diet.
"Nieszczęśliwy, kto próżno o wzajemność woła,
 Nieszczęśliwszy jest, kogo próżne serce nudzi,
 Lecz ten u mnie ze wszystkich nieszczęśliwszy ludzi,
 Kto nie kocha, że kochał, zapomnieć nie zdoła."

Adam Mickiewicz

ironia mym życiem, moją częścią, moją skałą

magda23

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Maj 2009 r. 15:52:39 »
Odchudzanie to między innymi zmiana nawyków żywieniowych.Ogranicz słodycze i dużo ruszaj się.Najlepiej wybierz sobie taki sport,który będzie sprawiał ci przyjemność.

Offline Marthuś

• Użytkownik
  • just don't look back
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Maj 2009 r. 16:01:58 »
Hm, najlepsze są ćwiczenia fizyczne. Żadne diety. To nie dla mnie. Żyję zdrowo, tańczę i nie stosuję żadnych diet.
może diety są zbędne, ale jak ktoś nie odżywia się zbyt odpowiednio, to wydaje mi się, że same ćwiczenia czy ruch mu tak dużo nie dadzą.
ja, żeby pozbyć się brzuszka, musiałabym zmienić sposób odżywiania, ale z racji trybu, który prowadzę, nie za bardzo mogę.
Hapiness is a mood, not a destination.

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Maj 2009 r. 21:21:22 »
wlasnie slodycze ograniczylam od 2 miesiecy , cos slodkiego to moze raz w miesiacu zjem :) gorzej u mnie z serem zoltym , ktory uuuwielbiam !!!!

Offline Kajami

• Użytkownik
  • Ino całuj mnie, całuj, Królewiczu sokole!
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2009 r. 22:03:09 »
Moją motywacja jest zawsze jakiś fajny facet xD Myślę sobie: "Jak ja wyglądam, a jeśli się z nim kiedyś spotkam?!" i zasuwam robić brzuszki, pompki, mniej jem, dużo wody piję itd. xD A jeśli zaczynam podupadać na duchu to sobie przeglądam jakieś jego zdjęcia, czy też słucham jego piosenek itp. i od razu chęć powraca ;P
Pamiętam jak kiedyś straciłam 4 kilo w tydzień przez bolące zęby. Założono mi aparat ortodontyczny i prawie nic nie jadłam, tylko kaszki dla dzieci siorbałam. Z tych 4 straconych kilo wróciły mi się tylko 2 :)
Ale to już naprawdę było okropne, nikomu nie polecam xD

Offline rzezucha

• Użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2009 r. 21:16:52 »
wlasnie u mnie nie :D ja zjem jablko to dalej mi sie chce :D ale oproacowalam nowa metode :D 0 slodyczy w domu ;p ale i tak jak otworze lodowke i zobacze ser zolty to mam ochote na kanapke i wydziwiam a z tego zamaist diety i kanapki co ma 50 kcal. wyjdzie mia kanapka co ma 150 kcal.
żadna kanapka nie ma 50 kcal chyba że kanapką nazywamy pół suchej kromki chleba ewentualnie deske wasy z plasterkiem szynki
a co do motywacji to przypomnij sobie jak wspaniale się czułaś kiedyś gdy schudłaś. to pomaga przynajmniej mi i tylko wtedy jak nie mam kaca albo jak nie jest zbyt blisko do sesji...
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2009 r. 21:19:26 wysłana przez rzezucha »
ie wierze w nic co wiem. Niewiara ta niewiele zmienia...

Smutny śpiew wysokich drzew
ojciec i mały chłopiec wtulony w jego pierś
pewnie powiesz: to okropne
zrzucisz winę na innych
potem zaśniesz spokojnie...

Offline Dianaa =)

• Użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2009 r. 21:27:29 »
Bez szynki. Wasa ma chyba z 47 kcal.  ::)

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Maj 2009 r. 12:28:33 »

ja jem wase rok czasu :) jedna kromka ma 20 kcal :) bo jem light a jak dam na to pomidor i ogore :) to malo

Offline Sysunia

• Użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Maj 2009 r. 15:27:03 »
a probowalas jakies tabletki? oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Ja duzo starcilam na wadze jak zazywalam BioCLA (nie pamietam jak sie to pisze dokladnie), a pozniej TermLine II (czy cos w tym stylu  ;) ) te pierwsze kosztowaly cos ponad 50 zl. Wiec jak wydalam tyle kasy na glupie tabletki automatycznie mialam wieksza motywacje do odchudzania  ;D

A najwiecej schudlam jak pracowalam  w restauracji jako kelnerka. Caly dzien w biegu, jedyny posilek to obiad ( i to nie zawsze), bo poprostu nie mialam czasu sobie cos zjesc; kilka kaw i ok.2 litry wody na dzien. Cudowna dieta  ::)
...::: Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary, częściej mary :::...

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Maj 2009 r. 15:31:48 »
Ja zrzuciłam trochę ciałka, jak była sesja- jeść mi się nie chciało z nerwów, a jak już byłam głodna, to zarazem tak zmęczona, że nie miałam siły robić jedzenia i szłam spać :D Też superdieta :P
so take a look at me now
since I told you it's over.

Offline rzezucha

• Użytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Maj 2009 r. 16:25:06 »
chodziło mi o ta crispin czy jakoś tak sie to pisze. ta ma z 20 kcal te pełnoziarniste faktycznie wiecej
ie wierze w nic co wiem. Niewiara ta niewiele zmienia...

Smutny śpiew wysokich drzew
ojciec i mały chłopiec wtulony w jego pierś
pewnie powiesz: to okropne
zrzucisz winę na innych
potem zaśniesz spokojnie...

Offline ossoria

• Użytkownik
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Maj 2009 r. 15:15:55 »
a probowalas jakies tabletki? oczywiscie wszystko w granicach rozsadku. Ja duzo starcilam na wadze jak zazywalam BioCLA (nie pamietam jak sie to pisze dokladnie), a pozniej TermLine II (czy cos w tym stylu  ;) ) te pierwsze kosztowaly cos ponad 50 zl. Wiec jak wydalam tyle kasy na glupie tabletki automatycznie mialam wieksza motywacje do odchudzania  ;D

A najwiecej schudlam jak pracowalam  w restauracji jako kelnerka. Caly dzien w biegu, jedyny posilek to obiad ( i to nie zawsze), bo poprostu nie mialam czasu sobie cos zjesc; kilka kaw i ok.2 litry wody na dzien. Cudowna dieta  ::)

Tabletki... lekarz kiedys powiedzial ze jak bede tyc , a nie bede mogla schudnac to mi cos przepisze :D pewnie pojutrze od niego zjebke dostane jak mnie zobaczy ;d

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .