Autor Wątek: pilot wycieczek - jakie studia  (Przeczytany 3142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szatinka

• Użytkownik
pilot wycieczek - jakie studia
« dnia: 30 Kwiecień 2008 r. 09:03:09 »
Turystyka, filologia. Jak tak to gdzie ? :)

Offline Martine

• Użytkownik
Odp: pilot wycieczek - jakie studia
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2008 r. 09:26:27 »
Aby zostać pilotem wycieczek musisz skończyć kurs pilota wycieczek(organizuje go większość biur podróży). Nie musisz kończyć żadnych studiów, aby pracować w tym zawodzie, ale dobrze umieć porozumiewać się kilkoma językami, bo to zwiększa twoje szanse na zdobycie pracy, więc sensowne jest pójście na filologię(jeśli oczywiście chcesz coś koniecznie studiować ;))

Offline KOla

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2008 r. 16:22:38 »
podpisuję się pod poprzednikiem. Fakt nie trzeba mieć konkretnych studiów jeśli chcesz być pilotem wycieczek, Najważniejsze jest jednak doświadczenie. Im więcej masz za sobą wycieczek tym większe szanse na znalezienie pracy.Musisz też pamiętać że jest to sezonowa praca, i wiąże się z dużą nieobecnością w domu ;) wiem coś o tym.
jeśli chodzi o kierunek to może być filologia, ale może być to równocześnie medycyna, nic nie stoi na przeszkodzie zostania pilotem.Znam tysiące osób które są pilotami wycieczek po prawie, administracji, chemii, historii a nawet matematyki... najważniejsze w tym zawodzie to kontakt z ludźmi, ładne tzw. "lanie wody", musisz też ciekawie opowiadać , umieć znaleźć się w każdej sytuacji, być zaradnym i przygotowanym do każdej wyprawy. Pamiętaj że pilot to duża odpowiedzialność.

Offline classic

• Użytkownik
  • säg inte mer nu, berätta ingenting.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2008 r. 14:00:54 »
A ja uważam, że powinnaś pójść na turystykę i do szkoły językowej, żeby się nauczyć języka. Nie mam pojęcia, po co Ci filologia, bo tam języka się nie nauczysz, tzn. owszem nauczysz, ale będzie też wiele innych przedmiotów, które wcale a wcale nie będą Ci potrzebne w zawodzie przewodnika np. historia języka, językoznawstwo, gramatyka opisowa, nie wspominając o literaturze, psychologii, filozofii i innych. Jedyne co mogłoby się przydać to historia jakiegoś kraju i kultura, ale to też tylko w wybranym obszarze językowym. Dlatego odradzam filologię, no chyba, że Cię to mega interesuje.

Poza tym rzezywiście takie kursy organizują biura podróży dla swoich pracowników, więc warto zasięgnąć języka właśnie tam, zainteresować się, jak to przebiega i w ogóle.

Oczywiście musisz też pamiętać o odpowiedzialności i ogólnie o tym, co powiedziała KOla.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2008 r. 14:02:26 wysłana przez classic »
uwielbiam andrzeja poniedzielskiego
jag älskar göteborg
najpierw chcesz być fizykiem, potem inżynierem budowlanym i psychiatrą, a w końcu i tak lądujesz na filologii.

Offline hadney

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2008 r. 22:45:05 »
a nie myślał ktoś z was o zrobieniu kursu na przewodnika miejskiego? a może ktoś na taki kurs?

Offline dream89

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2008 r. 15:38:40 »
a nie myślał ktoś z was o zrobieniu kursu na przewodnika miejskiego? a może ktoś na taki kurs?

na przewodnika miejskiego nie, ale na międzynarodowego pilota wycieczek, ja mam zamiar :)
wystarczy trzymiesięczny kurs i zdanie egzaminów, w przypadku międzynarodowego pilota takze zdanie egzaminu z języka obcego ktorego poziom jest wysoki...

(W przypadku miejskiego masz dużo łatwiejszą sytuacje i mniej do nauki.)

Z tym ze ciężko jest znaleźć prace, bo konkurencja jest ogromna, dlatego trzeba by też zrobić studia, i nie żadną filologie angielską, tylko turystykę i rekreacje. W czasie studiow podjąć współprace z biurem podróży. Te najwięsze, rekomendowane biura podrózy mając do wyboru pracowanika po kursie i pracownika po studiach, na pewno wybiorą tego drugiego. Sami tez kierują na wewnętrzne kursy. tak wiec egzaminy nikogo nie ominą...

Właśnie zastanawiam się co zrobić bo słyszałam dużo sprzecznych opoinii na temat tych studiów.
NIektórzy idą tam tyllko po to, zeby zdobyc mgr i nie pracowac w zawodzie.

A mi się marzą dalekie podróze i to jak najszybciej :P
Jak już cos robić to porządnie i z zaangażowaniem  8)

nie ma granic. wyznaczamy je sobie sami

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .