Ankieta

Czy sklepy powinny być otwarte w niedzielę i święta?

Tak
Nie

Autor Wątek: Sklepy otwarte w niedzielę i święta?  (Przeczytany 20297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kwiatek

• Użytkownik
Odp: Sklepy otwarte w niedzielę i święta?
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Marzec 2008 r. 09:16:05 »
Moja babcia mi opowiadała, jak to jest w Niemczech i Austrii. Ogólnie jest tak, że w niedzielę i święta markety są pozamykane, ale... Właśnie zawsze jest jakieś ale! :D Otóż pozamykane są markety, ale niektóre działy są otwarte - np. działy spożywcze - chleby, sery i warzywa itp.itd., działy z papierami toaletowymi i husteczkami, pastami do zębów i szamponami, no i apteki. Ogólnie pozamykane są te wszystkie markety, gdzie są przede wszystkim ciuchy, sprzęt rtv, agd, budowlane itd. Otwarte są te, które mogą się nam przydać, bo czegoś nam w domu zabraknie. Redukcja personelu+redukcja czasu pracy i każdy jest zadowolony.

W zupelnosci sie zgadzam

Sma tez wiekszoscia chodze do sklepow w tych sniach, bo mi normalnie czasu i checi nie zostaje.

Offline lily marlene

• Użytkownik
  • life's what you make it
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marzec 2008 r. 09:32:17 »
Ja bym akurat wolał mieć wolną niedzielę, nie wiem na co byłby mi wolny piątek  ::).

no tak, to zdecydowanie przeważający argument w tej dyskusji. to wybierz sobie pracę od pon do pt, jeny. masz dzień wolny? masz. więc?

Offline briken_miken

• Użytkownik
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Marzec 2008 r. 10:29:25 »
Ja bym akurat wolał mieć wolną niedzielę, nie wiem na co byłby mi wolny piątek  ::).

świetny argument

po pierwsze: albo bierzesz wolny piątek, albo nie pracujesz
jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo być bezrobotnym, jak Ci się nie podoba, że szukają kogoś, kto by pracował w niedziele.

po drugie - trochę więcej pokory, człowieku. skończyłeś chociaż liceum? do roboty jakiejś kiedyś poszłeś? a już się wypowiadasz co byś wolał... "woleć" to sobie można jak się zrobi studia, 10 praktyk, staż i awans... 
#1071; побачу в останнє фiльм
Для людей без снiв

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marzec 2008 r. 16:36:05 »
On może jeszcze zmądrzeje ^^
No ale tutaj dobrze Klasyczna pisze. Znaczy się przywołuje godne naśladowania przykłady. Niedziela jest takim samym dniem jak reszta tygodnia dla przeciętnego człowieka. A to braknie mu ziemniaków, podpasek (:P), chleba albo najadą niespodziewani goście i miło by było ich czymś ugościć- otwarty sklep jest odpowiedzią na potrzeby konsumenta.
so take a look at me now
since I told you it's over.

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Marzec 2008 r. 20:41:54 »
Jestem po rekolekcjach i była o tym mowa. że "wieczernikiem powinien być kościół - msza święta, a nie supermarket..." i coś w tym jest :/

Offline Marthuś

• Użytkownik
  • just don't look back
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Marzec 2008 r. 21:21:25 »
Jestem po rekolekcjach i była o tym mowa. że "wieczernikiem powinien być kościół - msza święta, a nie supermarket..." i coś w tym jest :/
ale czy robienie zakupów w niedzielę wyklucza chodzenie do kościoła?
Hapiness is a mood, not a destination.

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Marzec 2008 r. 21:26:17 »
Nie, ale niektórzy tego nie rozumieją ^^
so take a look at me now

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Marzec 2008 r. 21:48:53 »
nie, nie wyklucza, ale najczęściej tak jest:0 a Ty misty-girl, jesteś wyraźnie do mnie uprzedzona. heh. a szkoda, bo niewiele o mnie wiesz...

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Marzec 2008 r. 22:11:57 »
nie, nie wyklucza, ale najczęściej tak jest:0
Pierwsze słyszę... Msza trwa godzinę, a doba raczej więcej. Więc nie wiem jak zakupy mają się do mszy. Ja chodzę co niedzielę na msze a zakupy też czasem robię w niedzielę i nie wiem jak się ma to niby wykluczać.
Moje oczy są nadal zielone,
w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja
i pełne światła są moje dłonie,
jeszcze wierzę w drugiego człowieka...

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Marzec 2008 r. 22:29:10 »
ech taka jedna co ja Ci będę tłumaczyła. ;] nie mam ani siły ani ochoty, wybacz. jestem na nie i juz.

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Marzec 2008 r. 22:47:54 »
ech taka jedna co ja Ci będę tłumaczyła. ;] nie mam ani siły ani ochoty, wybacz. jestem na nie i juz.
No uważam, że nie masz co tłumaczyć. Po prostu argument, że zakupy wykluczają mszę świętą nie jest żadnym argumentem. Do mnie nie przemawia. Bo tu jedno drugiego w żaden sposób nie wyklucza.

Offline Marcinschen

• Użytkownik
  • iść, ciągle iść w stronę słońca.
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Marzec 2008 r. 01:02:25 »
o a ja dziś pisałem wypracowanie na ten temat, hehe
no ale wracając do tematu..jestem za tym,żeby w niedziele sklepy jednak były otwarte, bo czasem w tni powszednie ludzie nie mają czasu robić zakupów itp, więc pójdą sobie w niedziele spokojnie PO Kościele i zrobią. Jakoś nie rozumiem w jaki sposób zakupy przeszkadzają w chodzeniu do Kościoła?
A argument typu 
jakoś do mnie nie przemawia. Ja zostałem nauczony, żeby każdy argument albo zdanie wytłumaczyć, a nie pwiedzieć "ma być tak, bo tak"...;/
więc spleć palce z moimi palcami i chodź
prowadź i daj się prowadzić
tam gdzie czeka Nasz Czas...

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Marzec 2008 r. 08:04:36 »
nie powiedziałam "ma być tak, bo tak"... nie mówię o wszystkich, ale częśc osób np woli udać sie do jakiegoś centrum handlowego niz do kościoła, poza tym pracownicy tez ludzie i tez mają prawo aby w niedziele odwiedzić np bliską rodzinę...

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Marzec 2008 r. 09:43:20 »
Yomana, nie pochlebiaj sobie ^^
W moim mieście taka np Biedronka w niedziele jest otwarta do 15. Ostatnia msza jest o 17. Czyli i pracownik zdąży na mszę, i klient też.
Dalej uparcie twierdzisz, że sklepy otwarte w niedziele zawsze wykluczają możliwość uczestnictwa we mszy?
Twierdzenia "nie bo nie" to nie na tym forum ^^
Poza tym. Jeżeli ktoś naprawdę chce iść do kościoła, to pójdzie. Jeżeli nie będzie miał chęci, to znajdzie sobie inne zajęcie- jeżeli nie centrum handlowe, to film w tv itd. Obwinianie centrów handlowych za brak religijności części społeczeństwa to nadinterpretacja rzeczywistości ^^
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2008 r. 09:46:35 wysłana przez misty-girl »
so take a look at me now

Offline lily marlene

• Użytkownik
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Marzec 2008 r. 09:58:22 »
nie powiedziałam "ma być tak, bo tak"... nie mówię o wszystkich, ale częśc osób np woli udać sie do jakiegoś centrum handlowego niz do kościoła, poza tym pracownicy tez ludzie i tez mają prawo aby w niedziele odwiedzić np bliską rodzinę...

bez sensu. Ja tam nie widzę alternatywy jedynie kościół- hipermarket. Jak ktoś będzie chciał iść do kościoła to do niego pójdzie, bez względu na otwarcie hipermarketu, a jak nie chce- to nie pójdzie. I zamiast do kościoła zostanie w domu, pójdzie na spacer, na randkę etc. JAk również może oba 'przybytki' odwiedzić.

A czemu mieliby ich nie odwiedzić? nie pracuja tam 24 na dobę

a bycie ' na nie i juz' wywołuje we mnie jedynie śmiech, sorry..

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Marzec 2008 r. 10:41:20 »
i znowu na mnie najeżdza któraś osoba z kolei. słuchaj ja mam takie poglądy a nie inne. i nie powiedziałam "nie, bo nie"...

Offline lily marlene

• Użytkownik
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Marzec 2008 r. 10:44:40 »
jestem na nie i juz.

taaa...

nikt nie najeżdza na Ciebie z powodu poglądów. Jeżeli już 'najeżdza' to dlatego że nie potrafisz ( czy tez nie chcesz)ich sensownie argumentować ani sensownie odpowiedzieć na ew. kontrargumenty. Więc sorry, glosy ' jestem na nie i już' nic nie wnoszą. moim zdaniem.

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Marzec 2008 r. 10:56:17 »
Yomana, zabawna jesteś ^^
Przedstaw jakieś racjonalne argumenty "przeciw" i tyle. Chyba, że ich nie masz, zrozumiem :P
so take a look at me now

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Marzec 2008 r. 11:01:20 »
heh. poczytaj poprzednie posty tam tłumaczyłam co i jak. wiec nie miałam ochoty po raz któryś ich przytaczać, bo ile razy można sie powtarzać?!

Offline Marcinschen

• Użytkownik
  • iść, ciągle iść w stronę słońca.
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Marzec 2008 r. 11:04:57 »
Yomana ja na Ciebie nie najeżdżam tylko wygłaszam swój pogląd i go argumentuje-nie rób z siebie pokrzywdzonej na siłe... bo jeszcze stwierdze, że jestem jakiś potwór czy coś.
Większość osób pracuje 8godz dziennie, więc nawet jak w niedziele pójdzie do pracy to może iść do Kościoła na 8 albo 16-17. Przeważnie tak są Msze Święte.
więc spleć palce z moimi palcami i chodź
prowadź i daj się prowadzić
tam gdzie czeka Nasz Czas...

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Marzec 2008 r. 11:18:49 »
Podałaś 2 (słownie: dwa) argumenty. I tyle. Reszta to "nie bo nie". Nie wierzysz? No to pocytujemy, a co.
Cytat: Yomana
I to ten argument, zbity zresztą za chwilę.

nie, nie wyklucza, ale najczęściej tak jest:0 a Ty misty-girl, jesteś wyraźnie do mnie uprzedzona. heh. a szkoda, bo niewiele o mnie wiesz...
A tutaj mamy wjazdy do mnie. Argumentu nie widzę. czyżbym doszczętnie oślepła?

Argumencie, gdzie jesteś, hop hooop! ^^

No, tutaj mamy wreszcie jakiś argument. Drugi na cztery posty, cóż za imponująca średnia.

i znowu na mnie najeżdza któraś osoba z kolei. słuchaj ja mam takie poglądy a nie inne. i nie powiedziałam "nie, bo nie"...
Oj biednaś Ty i pokrzywdzona.

Odwiedzać rodzinę można po pracy. Na mszę też można iść wieczorem. Dalej widzisz jakiś konflikt?
so take a look at me now

Offline Ścisły

• Użytkownik
  • Wolność, Własność, Sprawiedliwość!
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Marzec 2008 r. 16:20:40 »
Teraz pytanie ile ludzi świadomie zamienia wizytę w kościele na centrum handlowe. Skoro nie chodzą to znaczy, że nie odczuwają takie potrzeby, ot co.

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Marzec 2008 r. 17:45:21 »
a co z dzieciakami, których matka musi pracować w niedziele, bo inaczej straci pracę?!

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Marzec 2008 r. 17:51:19 »
a co z dzieciakami, których matka musi pracować w niedziele, bo inaczej straci pracę?!
Nie pracuje całej doby. A poza tym wtedy ma wolny inny dzień.

Yomana

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Marzec 2008 r. 18:54:10 »
taka jedna - wiesz... nie zawsze... nie zgodzę się... z reszta właściciel sklepu też chce miec wolny dzień i najczęściej - niedzielę...

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Marzec 2008 r. 19:07:12 »
taka jedna - wiesz... nie zawsze... nie zgodzę się... z reszta właściciel sklepu też chce miec wolny dzień i najczęściej - niedzielę...
Oczywiście, że zawsze dostaje inny dzień wolny. A właściciel przy kasie nie pracuje :P Często lepszy jest jeden dzień w tygodniu kiedy można wiele rzeczy załatwić, np. urzedowych niż ta niedziela. A zawsze może gdzie indziej pracować. Nikt nikogo do pracy w niedzielę nie zmusza.

Offline emanula

• Użytkownik
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Marzec 2008 r. 19:49:43 »
Postanowiłam dołączyć do tej dyskusji. Nie będę ukrywała: moi rodzice prowadzą własną działalność gospodarczą i bardzo rażą mnie wypowiedzi osób nie zorientowanych typu: "mogą przebywać z rodziną po pracy". Dlaczego ? Moi rodzice pracują od 7:00 do 17:00 - 18:00 nie sądzę abym często sie nimi widziała. Nie mam ich dosyć jak niektórzy myślą o swoich ( cóż to za brak szacunku !). Nie wyjechałam nigdy z nimi na wakacje ( a mam 17 lat ). Aby odwiedzić rodzinę trzeba jechać po zamknięciu sklepu w niedzielę ( ok. godz.15 najszybciej ) można wyjechać, doliczyć 4 godz drogi w obie strony plus jakieś 3 godz na odwiedzenie bliskich ( mnóstwo czasu ! ) i nagle okazuje sie, że jest już ciemna noc ( nie do wiary ! ).  Wyprzedzam odpowiedź " można zatrudnić pracownika" - ale jeśli kogoś na to nie stać ? Czy tak trudno zrozumieć, że sprzedawcy też chcą mieć odrobinę czasu dla siebie i swoich bliskich ? Nie, nie użalam sie tu nad sobą po prostu próbuję wskazać mój punkt widzenia.

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Marzec 2008 r. 20:09:37 »
Twoi rodzice sami prowadzą sklep, tak? Skoro nie lubią pracować w niedzielę, to niech tego nie robią.
Jeżeli już się licytujemy, kto ma gorzej, no to wiesz. Ja mam takie dni- raczej częściej, niż rzadziej, że mojego tatę widzę tylko rano. Albo późnym wieczorem. Albo wcale go nie widzę. Taka praca.
so take a look at me now

Offline Rattrap

• Użytkownik k.
  • Użytkownik karnie ograniczony
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Marzec 2008 r. 20:54:11 »
For God's sake, praca sprzedawcy to nie jest praca policjanta czy lekarza, do jasnej Anielki. Chyba przeżyjecie jeden dzień wolny...

Offline taka jedna

• Moderator
  • Ola
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Marzec 2008 r. 20:56:18 »
For God's sake, praca sprzedawcy to nie jest praca policjanta czy lekarza, do jasnej Anielki. Chyba przeżyjecie jeden dzień wolny...
No ale czy Ty tego nie rozumiesz, że on ma inny dzień wolny, a nie pracuje 7 dni w tygodniu ::)
Nawet nadgodzinny oddają w wolnym w marketach...

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .