Autor Wątek: ".... odnowi oblicze ziemi" JPII czy Senyszyn??  (Przeczytany 8156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzyn

• Użytkownik
  • Jezus!!
".... odnowi oblicze ziemi" JPII czy Senyszyn??
« dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 19:39:31 »
troche to kontrowersyjny temat no ale myśle że warto go poruszyć...

chodzi o słowa na paradzie równości posłanki Senyszyn z SLD "niech ta parada równości odnowi oblicze ziemi... tej ziemi" widać tutaj spokojnie odniesienie do słów JPII sprzed 27 lat. "...niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi... tej ziemi..."  jak myślicie czy to jest na miejscu słowa największego autorytetu w dziejach Polski wykorzystywać w taki sposób?? przecież te słowa, modlitwa służyła całkiem czemu innemu i chodziło całkiem o co innego... czy jesteście ta tą posłanką czy przeciw?? i zależnie od Waszych zdań na ten temat chciałbym żebyście je zargumentowali dobrze

ciekaw jestem Waszych opini na ten temat...

TTWZB

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 20:32:06 »
Jestem przeciw wszystkiemu co mówi ta "kobieta".

Gochha

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 21:08:11 »
No nie powiem-przegiela!!!!ale co jej zrobisz? nic.pokrzycza pokrzycza w mediach z tydzien a potem zajma sie czyms innym i nikt nuie bedzie pamietal za miesiac co ona powiedziala.

Offline Ścisły

• Użytkownik
  • Wolność, Własność, Sprawiedliwość!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 21:13:59 »
Swoją drogą to hasłem tej parady było: "Nie lękajcie się"  
to też jest oczywiste nawiązanie...
Polscy politycy robią wiele głupich rzeczy....  :?  :? SLD i jej posłowie są i tak uwikłani w takie afery, że hej! Mogli by polepszyć swój wizerunek odmładzając kadrę i walczyć o to co walczy lewica na całym Świecie. Widać nie są w stanie pozbyć się jakiś uprzedzeń...  :shock:  
Po prostu głupota i chęć zwrócenia na siebie uwagę.
Nawet ateista docenia takie Wielkie i naprawde ważne słowa dla Naszego kraju...

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 21:16:15 »
Uważam, że powiedzenie czegoś takiego to nie jest największa zbrodnia. Już bardziej mi się nie podobało, jak Kwaśniewski parodiował JPII, chociaż to raczej kwestia dobrego smaku, niż krzywdzenia jakichś wyższych wartości.

To w sumie niezbyt dobrego gustu żart, ale też niegroźny. Papieżowi to nie zaszkodzi. Nie róbmy z niego świętej krowy.

mateo

• Gość
heh
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 07:44:04 »
papiezowi moze i nie szkodzi ale no sorry są pewne granice.dla mnie powinna oddac mandat pakowac manatki i wypieprzac gdzie trzcina cukrowa rosnie.noi jest to juz kolejna parada z której sie wszyscy brechtaja.

Offline Klimer

• Administrator
  • Primus inter pares
Re: heh
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 10:17:35 »
Cytat: "mateo"
papiezowi moze i nie szkodzi ale no sorry są pewne granice.dla mnie powinna oddac mandat pakowac manatki i wypieprzac gdzie trzcina cukrowa rosnie.noi jest to juz kolejna parada z której sie wszyscy brechtaja.

nie przesadzajcie z tym oddawaniem mandatu... ludzie...

osobiście nie widze nic az tak rażacego w tym. było to moze nie na miejscu, ale chyba o to chodziło... bo gdzie szum to i głos sie niesie... ale zaraz składanie manadtu? mam jedynie zal do niej ze nie przeprosiła, tzn może sama nie czuje takiej potrzeby ale jest wybranką narodu więc powinna odpowiadać odczuciom ludu i przeprosić

Offline Ścisły

• Użytkownik
Re: heh
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 14:42:38 »
Cytat: "mateo"
noi jest to juz kolejna parada z której sie wszyscy brechtaja.

a co w tym takiego śmiesznego? :roll:   dla mnie to śmieszni są skini i kibole, którzy chcą im przeszkadzać...  :?

Offline Krzyn

• Użytkownik
  • Jezus!!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 16:26:54 »
a co w tym takiego śmiesznego?

może to nie było śmieszne ale... był taki transparent że Polska rodzina popiera tą parade - nie pamiętam dokładnie tekstu ale o to chodziło w nim i sory ale to jakoś dla mnie nie jest prawdą;) a sam temat tej parady też troche dziwny... sory ale znów troszke to jest naśmiewanie się z Katolików szkoda że nie próbowali skorzystać z tekstów Islamu ciekawe czy też byłoby im tak wesoło przy tym... powiecie że Katolicy nie uznają Gejów itp. ale sory czy ktoś im przeszkadzał z ludzie wierzących w tej paradzie?? myśle że nie no chyba żę wszechopolaków nawiecie ludzmi głęboko więrzącymi co byłby dla mnie dosyć śmieszne;)[/list]

Gochha

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 16:42:35 »
taaa.... jak obraza nasza wiare,papieza itp. to troche szumu w mediach,potepiajace glosy.a jak ukazala sie karykatura Mahometa to muulmanie chcieli caly kchrzescijanski swiat wysadzic w powietrze za te zniewage(nie mowie ze to jest dobre).a nam-chrzescijanom-to lata.

mateo

• Gość
hehhe
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 16:51:47 »
ino zgadzam sie jak najbardziej.dla mnie to oni moga zmienic oblicze tej ziemi ,nie tej ziemi,całej orbity itp.nasza posłanka chciała narobic szumu to i narobiła.Krzyn!!to Ty nie wiesz ze polowa Młodziezy Wszechpolskiej to z seminarium pouciekała hehe!

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 18:31:03 »
Muzułmanie przynajmniej stawiają sprawę jasno- będziecie się śmiać, to was wysadzimy w powietrze i tyle. Tylko obawiam się, że to wchodzi w skład założeń ich religii, natomiast chrześcijaństwo ma coś o nadstawianiu drugiego policzka itepe... Więc jeżeli już sobie chrześcijanie przyjęli zasadę, że nie będą się odpłacać złem za zło, to powinni albo mieć pretensje do siebie za to, co ich spotyka, albo nie mieć pretensji do nikogo i przyjąć to z jakąś godnością. Dla mnie nie jest godne to całe narzekanie.

Offline wariatka ;P

• Użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 19:00:42 »
Może to i było zupełnie wyrwane z kontekstu i nie na miejscu, ale z tym obrażaniem uczuć religijnych to chyba lekka przesada :wink: . W końcu modlimy się do Boga, czy do papieża?

Offline Ścisły

• Użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 19:08:30 »
Islam duże oferuje swoim wyznawcom.... poczucie jedności między wyznawcami jest głębokie co powoduje ich jednośc w działaniu. Przeciez u nich nie było czegoś takiego jak reformacja, owszem tez mają jakieś różne odłamy, ale nie różnią sie od sibie tak drastycznie.

Wogóle ciekawe jak inne religie podchodzą do teamtu homoseksulaności....  :?:  :roll:

Offline Krzyn

• Użytkownik
  • Jezus!!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 19:58:57 »
Phial że Jezus powidział że mamy nadstawić drugi policzek to nie oznacza żę Katolów można dowli najeżdzać ile wlezie;) w tym tekście chodzi o wyznanie wiary że mamy jej bronić w taki sposób że nawet jak będą nas "bić" to i tak mamy przede wszystkim trzymać się wiary a nie polega na tym że z modlitwy którą wypowiedział JPII można przerabiać w dowolny sposób i jakby nie patrzeć tej pani posłance chodziło raczej o ośmieszenie tego tak samo jaki i tego jak pod jakim chasłem to się wszystko odbywało "Nie lękajce się" sory chcą równości a w najprostrzy sposób prowokują a chyba nie o to chodzi im?????????

NORSEMAN

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 20:08:02 »
Jestem bardzo ciekawy, jak zaragował by na to JPII. Nie będę analizował co ewentualnie mógłby zrobic bo to bez sensu, ale ciekawi mnie jak zareagował by na wieść o tym co zrobiła ta pani.
Dla mnnie, to kolejny dowód, braku taktu, szacunku i szczątkowego poczucia godności.
Wykorzystywanie tego ważnego chasła, przy okazji parady równości jest żałosne... poprostu czasami wstyd za tych, któży nas reprezentują, aż się płakać chce.

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 22:13:27 »
Phial że Jezus powidział że mamy nadstawić drugi policzek to nie oznacza żę Katolów można dowli najeżdzać ile wlezie;)

Nic takiego nie napisałam. Napisałam tylko, że jak już ktoś wjeżdża na katolików, to katolicy powinni zachować się godnie. Wydawało mi się, że "godnie" według wiary katolickiej to miłowanie bliźniego i unikanie zemsty. Nie wiem, po co obgadywać panią posłankę. Zachowała się, jak się zachowała. Co zmieni ta dyskusja? To było w złym guście i tyle.

TTWZB

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 22:56:10 »
No z tym policzkiem to nie do końca tak że bić ile wlezie. Akurat Jezusa uderzono w policzek w który bito niewolników - więc nie dziwota że poprosił o uderzenie w drugi. Sam bym tak zrobił.

Offline Krzyn

• Użytkownik
  • Jezus!!
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 23:02:39 »
Więc jeżeli już sobie chrześcijanie przyjęli zasadę, że nie będą się odpłacać złem za zło, to powinni albo mieć pretensje do siebie za to, co ich spotyka, albo nie mieć pretensji do nikogo i przyjąć to z jakąś godnością.

czyli Katole powinni być winni temu co powiedziała ta szanowna pani?? a czy sory ktoś tutaj płacze że i nie może przeżyć co ona powiedziała?? oki powiedziała co powiedziała może nie była świadoma co mówiła ale też ona powinna zachować się godnie i przeprosić a nie wymyślać jakieś usprawiedliwenia na to co ona mówi...

Nie wiem, po co obgadywać panią posłankę. Zachowała się, jak się zachowała. Co zmieni ta dyskusja?

powiem tak: to jeśli ta dyskusja jest zbędna to 90% dyskusji na tym frum jest zbedna... i jeśli ta dyskusja nie ma sensu to i ta o krucjatach i atakach katoli na nie wierzących też są zbędne

rozumiesz?? to jest w drugą strone jak niby katole atakują nie wierzących(niby) to tak teraz katole są atakowani i oczywiście jak się zaczną bronić to od razu są zdania typu: po co ta dyskusja?? przecież to nic złego to tylko troszke nie taktowne było nic więcej, przecież nic sie nie stało....

wiary trzeba bronić bo to tak daje się świadectwo o swojej wierze...

p.s nie musisz odpisywąć;) przemyśl sobie jeszcze raz co Ty napisałaś i co ja napisałem z góry dzięki;)

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 00:03:58 »
Oj, Krzyn, spokojnie (tak, wiem, Ty się wcale nie denerwujesz).

Czy chrześcijanie są winni za to, co ich spotyka? W pewnym stopniu- tak. Jeśli nie bronimy się przed atakami, to trudno się dziwić, że są one ponawiane z coraz większą ochotą. Ale to jest założenie tej religii, którego się nie zmieni (aby się nie mścić). A skoro katolicy mają takie założenie w swojej własnej religii, którą z własnej woli wyznają, to chyba nie powinni po pierwsze: odpierać ataku, po drugie: skarżyć się, że nie mogą odpierać ataku.

rozumiesz?? to jest w drugą strone jak niby katole atakują nie wierzących(niby) to tak teraz katole są atakowani

Niewierzący nie mają takich szczytnych założeń, jak katolicy. Ale masz rację, nikt nie lubi, jak obcy ludzie czegokolwiek od niego wymagają. Osobiście nie uważam, żeby katolicy mieli jakoś specjalnie źle na tym forum, tak samo niewierzący czy ktokolwiek inny. Ale jeśli chcesz uważać tak, jak uważasz, to Twój wybór.

Moim zdaniem wszystko, co trzeba, zostało powiedziane. W skrócie: posłanka zachowała się nieładnie. Co dalej byś sobie życzył, Krzyn?

mateo

• Gość
drugi policzek
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 09:16:09 »
kurde osobiscie znam ksiezy którzy sa czasami za daniem komus w morde.noi ja tez to popieram.fakt nalezy wybaczyc,szanowac no ale sam Jezus porozpieprzał biczem targowisko w świątyni no nie?a my katolicy nie jestesmy swietymi krowami które beda tylko stac i zrec.czasami warto sie obronic i to w rózny sposob,nawet rękoczynem,jest to ostatecznosc ale jednak zawsze jest!

NORSEMAN

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 09:29:03 »
Czy chrześcijanie są winni za to, co ich spotyka? W pewnym stopniu

A  niby jak ma wyglądac ta obrona?? Mamy wysadzic Sejm?? Wezwac do sądu??
W naszym kraju można mówić co się chce, więc nie ma podstawy do oskarżenia...
A chcrześcijanie to pokojowa religia, bardzo pokojowa. Popatrz na pierwszych chrześcijan- palili ich żywcem, dawali lwom na pożarcie i co?? KTo na tym wyszedł lepiej Neron?? NIesądzę-zwariował i spalił Rzym. Chrześcijanie nie poskarżyli się nikomu.
Nie  chcę porównywać, wypowiedzi posłanki do Nerona. Broń Boże, ale chcę uświadomić, że tacy co kpią, szydz, przesladują w pewien spsób, na dłuższą metę nie wychodzą na tym dobrze...

Miom zdaniem powinnismy "kichać" że tak powiem tych, co sobie gadają takie pierdoły, i iść dalej. Poco się domagać jakiejś kary??
Głupców też trzeba wysłuchac oni też mają swoją historię do opowiedzenia.
NA początku oburzyło mnie takie chamstwo z jej strony, ale na dłuższą metę nie ma co się denerwować. Ona sama sobie wystawiła tym co powiedział świadectwo i to jest już jej kara. A jako chcrześcijanin, śmiem wierzyć, że po śmierci dokładnie będziemy z tego co powiedzielismy i zrobilismy, rozliczeni :).

Jeszcze jedno, jeżeli zostanie ktos autentycznie skrzywdzony, wtedy musimy domagac się sprawiedliwości oraz kary. Jeżeli dzieje się to w granicach prawa. Bo jako chcrześcijanie mamy być posłuszni LEGALNEJ władzy, czyli również prawu, czyli atomytcznie wymiarowi sprawiedliwości.
Więc, nie przesadzajmy, że chcrzescijanie to tylko mogą bezbronnnie stac i patrzec.

Proszę też aby zdeklarowani ateiści, nie wypowiadali się jako "specjaliści" co do wiary chrześcijańskiej...

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 16:44:46 »
Norseman- chrześcijaństwo stało się pokojową religią od czasów Jezusa. Czytałeś Stary Testament? Chcesz mi powiedzieć, że to, co tam jest opisane, jest "pokojowe"? Jeśli tak, to mamy skrajnie różne pojmowanie świata.

Jak ma wyglądać ta obrona? Nijak, bo brak taktu nie jest jeszcze taką straszną krzywdą, jak sam napisałeś. Po prostu dziwię się, że zaczyna się rozwijać pomstowanie na panią posłankę, zamiast machnięcia ręką.

NA początku oburzyło mnie takie chamstwo z jej strony, ale na dłuższą metę nie ma co się denerwować. Ona sama sobie wystawiła tym co powiedział świadectwo i to jest już jej kara.

Dokładnie o to mi chodzi :)

Proszę też aby zdeklarowani ateiści, nie wypowiadali się jako "specjaliści" co do wiary chrześcijańskiej...

Tu muszę zaprotestować- nie wiem, skąd Ci się wziął pomysł, że nie powinno się wypowiadać na jakiś temat, jeśli się samemu nie jest tym czymś (tak, wiem, ładne zdanie :wink: ). Mimo, że jestem zdeklarowaną ateistką, to nie jestem ignorantką w sprawach chrześcijaństwa. De facto wielu chrześcijan mi znanych wie mniej, niż ja. Jednocześnie nie twierdzę, że wiem wszystko. Nie chcę się wywyższać, chcę jakoś odeprzeć ten zakamuflowany zarzut. Proszę nie bić :wink:

Offline dziecko

• Użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 17:01:56 »
Norseman- chrześcijaństwo stało się pokojową religią od czasów Jezusa.

Wcześniej nie było chrześcijaństwa...

Ja uważam, że mamy prawo sprzeciwić się temu użyciu hasłą JPII.
W pewnym sensie jest to podobne do tego, gdyby jakiś gość A użył zdjęcia gościa B do propagowania idei, z którymi gość B się nie zgadza. I tak jakby stwierdzić, że gość B nie może się sprzeciwić, bo "po co tyle szumu". A sprawia to wrażenie, jakby gość B podpisał się pod ideą, z którą się nie zgadza. Więc wszelkie protesty uważam za uzasadnione.
(oczywiście powyższe porównanie jest conajmniej niedoskonałe...)

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 21:36:20 »
dziecko, w takim razie wyjaśnij mi, czemu biblia składa się z Nowego i Starego Testamentu. Nie wiem, po co ten Stary w ogóle wchodzi w skład biblii, skoro to zupełnie inna religia. Logiczne się wydaje, że słowo "chrześcijaństwo" pochodzi od "Chrystus", ale skąd wobec tego ten Stary Testament? Jak ktoś wie, to niech pisze :wink:

TTWZB

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 21:50:49 »
Beznadziejny spór, Chrześcijaństwo jest poprostu odłamem Judaizmu.

Offline Krzyn

• Użytkownik
  • Jezus!!
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 21:53:30 »
ano i tutaj wychodzi brak wiedzy;) Chrześcijaństwo wywodzi się z Judaizmu i właśnie Stary Testament to jest przymierze z Prorokami itp. i jeśli chodzi o ST to w 90% zgadzamy się z Żydami;) i gdyby nie Jezus bylibyśmy właśnie Żydami

jesteśmy odłamem Judaizmu który na nim bazuje - tak to można określić;)

nasza wiara właśnie bazuje na Starym Testamencie który zapowiada przyjście Mesjasza i to jest właśnie to Przymierze zawarte z Bogiem który nam obiecuje Odkupiciela a Nowy Testament wypełania wszystkie słowa Proroków ze ST i Jezus jest pełnią Objawienia Bożego w które każdy Katol jest zobowiązany do wierzenia w nie, tą pełnie objawienia zawierają Ewangelie jak i całe PŚ;)

sory ale pokazałaś że jednak wiedze może masz ale na pewno nie jest ona wystarczająca - takie moje odczucie;)

mateo

• Gość
hm
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Czerwiec 2006 r. 10:41:44 »
Świeta prawda Krzynek.apropo kurde chrzescijanstwo nie zaczeło sie od Chrystusa tylko od Maryji ale to juz takie czepianie sie z mej strony.

Offline phial87

• Moderator
    • Mój zamek Trumieniec
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwiec 2006 r. 19:04:37 »
chcrześcijanie to pokojowa religia, bardzo pokojowa

Czytałeś Stary Testament? Chcesz mi powiedzieć, że to, co tam jest opisane, jest "pokojowe"?

nasza wiara właśnie bazuje na Starym Testamencie

Rozumiem, że bazuje wybiórczo :wink:

Już rozumiem i dziękuję :)

Offline Paparazzi

• Użytkownik
lewica
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Czerwiec 2006 r. 05:08:03 »
a ja się czepię czegoś innego, będzie trochę offtopic, ale ta kwestia pojawiła się już w ramach tematu:
Cytat: "Ścisły"
SLD i jej posłowie są i tak uwikłani w takie afery, że hej! Mogli by polepszyć swój wizerunek odmładzając kadrę i walczyć o to co walczy lewica na całym Świecie. Widać nie są w stanie pozbyć się jakiś uprzedzeń...

Ścisły, nie znasz widocznie podstawowych założeń partii lewicowych!! Twierdzisz, że polska lewica nie walczy o to o co walczy lewica na całym świecie. Chcę tylko zauważyć, że to właśnuie partie lewicowe dążą do zniwelowania róznic społecznych, walczą o tolerancję dla mniejszości i o równe prawa (np. feminstki, a więc i J. Senyszyn) Niestety, gdy zajmują się własnie tym co w ich programie, spotykają się z 'brechtaniem', jak to już wczesniej ktoś określił, nikt nie bierze ich na poważnie. Uprzedzenia?? To właśnie oni z nimi walczą, nie oni muszą się ich pozbywać!! No chyba, że chodziło ci o coś innego, ale wątpię...

Co do odmładzania kadry... jest odmłodzona przecież. Przecież W. Olejniczak - przewodniczący ma 32 lata, podobnie sekretarz G. Napieralski. Usunęli się w cień tacy baronowie jak J. Oleksy, K. Janik czy L. Miller. Oczywiście, przyznam ci rację, że w kwestii odmładzania można jeszcze wiele zrobić, ale rewolucja już się rozpoczęła; coś w tym temacie drgnęło.

I jeszcze jedno: SLD uwikłane w afery - każda partia, a już w szczególności gdy znajduje się u szczytu władzy jest w coś zamieszana. Nie ma zresztą nikogo, nie mówię tu tylko o polityce, kto nie miałby czegoś na sumieniu. Wracając jednak do partii rządzących - zauważ jakie teraz wychodzą przekręty PiSu czy Samoobrony.

Kończąc, dodam tylko, że pani Senyszyn obraziła uczucia wielu katolików, ja jednak nie czuję się urażona (mimo iż jestem katoliczką). Była to tylko parafraza - ile razy używa się czyjegoś cytatu do zupełnie innej sytuacji?? By zwrócić uwagę?? Nie bądźmy aż tak surowi. Bo np. składanie mandatu to już gruba przesada...

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .