Autor Wątek: Jak się odkochać ??  (Przeczytany 59478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka87

• Gość
Jak się odkochać ??
« dnia: 28 Maj 2006 r. 08:51:22 »
hej, sprawdzałam w opcji szukaj ,ale nie znalazłam tego tematu. Jeśli taki był to przepraszam , nie chciałam [powtarzać tematu .
Mam do Was pytanie....chciałabym się odkochać , robiłam wszystko ,co możliwe w tym kierunku ...i od 3 lat próbuje ....niestety bez skutku :/ Jakie macie rady na odkochanie się ?? Jak Wam się udało ?? Co zrobiliście by się odkochać ?? Proszę o rady :)
Pozdro ;)

Offline Christine_Daae

• Użytkownik
  • Jestem strasznikiem tych miejsc....
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2006 r. 10:29:28 »
Ktos mi tu kiedyś radził w takim wypadku ,cobym tydzień sobie  z zyciorysu wyjęła ,zadoliła sie na ten czas a potem zaczęła zyć na nowo. Zrobiłam tak i pomogło:-) Spróbuj...

Chociaz jak o 3 lata chodzi.... tu moze byc gorzej.... moze wypisz na kartce wszystkie wady faceta ,drobiazgowo jak się da ,przeczyta i pomyśl ,jak mozesz kochac kogos takiego... pomaga...
"kobiety nie trzeba pilnowac. Trzeba tylko sprawić ,by nie chciała odejść" ;)

blue_paper

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2006 r. 10:32:16 »
Mówią, że na odkochanie najlepsza jest nowa miłość ;)

Offline misty-girl

• Użytkownik
  • simply because.
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2006 r. 11:57:17 »
Taa- klin klinem :D Aktualnie jestem zakochana, ale, jak to ze mną najczęsciej bywa- bez wzajemności. Więc stosuję metodę "klin klinem wybijaj"..., Nawet troszkę pomaga...
so take a look at me now
since I told you it's over.

NORSEMAN

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2006 r. 14:19:02 »
Jeśli kochasz naprawdę, niepozbędziesz się uczucia.
Jeśli to tylko zauroczenie, zajmij się czymś intensywnie. Pomaga :) .

ataegina

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2006 r. 15:15:15 »
Cytat: "NORSEMAN"
Jeśli kochasz naprawdę, niepozbędziesz się uczucia.

to prawda, prawdziwa miłość nigdy nie odejdzie i chociaż po jakimś czasie można zniwelować ból, to ta osoba nadal pozostanie w sercu. Co wtedy robić? nauczyć się z tym żyć, bo inaczej się po prostu nie da.

koralik_

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2006 r. 15:38:31 »
Mówią, że na odkochanie najlepsza jest nowa miłość
metoda może dobra, ale troche niebezpieczna..jesli zdarza sie za dużó razy jej próbować możesz popaść w nałóg  :D

Rosia

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2006 r. 16:27:30 »
Odkochać...hm...próbowałam przez dwa lata i w końcu się udało :D
wypisz na kartce wszystkie wady faceta ,drobiazgowo jak się da ,przeczyta i pomyśl ,jak mozesz kochac kogos takiego... pomaga...

wykorzystają tą metodę oprócz tego tak jak ktoś tu powiedział zajmij się czymś, zacznij intensywnie rozwijać swoje pasje, zainteresowania, poznawaj nowych ludzi, spotykaj się z przyjaciółmi i nie myśl o tym gościu. Z czasem przejdzie ( chyba że to prawdziwe, głębokie uczucie).
Może w trakcie rozwijania swoich pasi spotkasz kogoś nowego? Kto bedzie miał podobne do ciebie zainteresowania? Może właśnie nowa miłość będzie najlepszym lekarstwem?

Offline Dyta

• Użytkownik
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2006 r. 17:54:59 »
nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa miłość". piszecie, że z czasem przejdzie, ale...jeśli to prawdziwa miłość to nic z tego. Uważam ze nie ma czegoś takiego jak prawdziwa miłość, to pewnego typu wiara, stereotyp, że coś takiego jest, mentalność.(a jeśli nasza druga połowa, jest w USA i nigdy nam nie bedzie przeznaczone jej poznać? mamy być już zawsze nieszczęśliwi? życie mamy sobie układać z ludźmi, których spotykamy.na ziemi, chodzi dużo naszych "prawdziwych miłości". mamy wybór.ona nie jest tylko jedna, jedyna.) Nie ma prawdziwej miłości i z czasem się zapomina o ludziach. Przecież jak się nie kocha z wzajemnością, to trudno ciągle się zamartwiać i wierzyć, że ta osoba nas pokocha. Można próbować,ale skończoną ilość razy. Musi samo przejść. Może, gdy przestaniemy się za kimś "uganiać", przestaniemy się martwić,że tą osobę obrazimy słowami, będziemy bardziej niezależni od niej, to może ona zrozumie,że traci coś. traci Kogoś. Może ją to ruszy. Bo poznajemy wartości czegoś, gdy to utracimy.
ludziom trudno zrozumieć , że się w chwili gdy cierpi, nie da rady się czymś zająć. należy poprostu przeczekać. albo poczekać na tą osobe, ale do tanga trzeba dwojga. nie łapcie się za inne miłości, kurde, możecie kogoś skrzywdzić, tak jak sami zostaliście skrzywdzeni. nie bądźmy tacy samolubni w miłości.

skąd moge to wiedzieć? sama mam taki problem, i nie jest to dla mnie temat odległy.

Bądźmy odpowiedzialni za swoje czyny. Zawsze. nie tylko wtedy, gdy nam się to opłaca.
elcome in my home, welcome in the hell.

myszka87

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2006 r. 18:11:57 »
Ech....no tak ,.ale probowalam przez 3 lata sie odkochac i bez skutku :/ wręcz przeciwnie...jest coraz gorzej....

Offline Dyta

• Użytkownik
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2006 r. 18:25:24 »
pochowaj wszystkie rzeczy które Ci się z tą osobą kojarzą. wyrzuć nr telefonu, maila. na wypadek gdybyś go zapomniała, a miałby Ci się przydać, napisz na kartce i schowaj. Schowaj to wszystko w jakieś pudło. wszystkie zdjęcia, kartki, listy. kiedy stracą dla Ciebie wartość symboliczną miłości, będziesz mogła na nie patrzeć bez bólu. Oczyść swoje życie z symboli. wiem,że to trudne. ja tak zrobiłam. poczułam się bardziej wolna...no, ale następnego dnia i tak wpisałam numer spowrotem do komórki.ale to nie ma znaczenia, bo postawiłam krok do przodu, wyrzucając go. pomyśl tak: jestem szalona, że go kocham. to nie jest normalne. jeśli uznasz, że to był błąd, z którego trzeba się wyleczyć, będzie lżej. Pomyśl,że masz prawo do błędów i Twoje szaleństwo jest usprawiedliwione. Jeśli trzeba umów się do psychologa. Gdy będziesz opowiadać, jak go kochasz itd, to usłyszysz jak to śmiesznie brzmi. że "katowanie się" nie ma sensu i trzeba zacząś od nowa. Stanąć przed lustrem i przywitać się z sobą samym każdego ranka, powiedzieć do siebie, że się ładnie dziś wygląda, a ten niesforny włos, tańczący na głowie po długiej nocy jest całkiem zawadiacki i przyjemny. Zaczep kogoś nieznajomego na ulicy i złóż mu życzenia z okazji pięknego dnia. Wybierz sobie nr i wyślij do niego smsa z życzeniami i czekaj z niecierpliwieniem i nadzieją że odpisze.
podzękuj osobą które lubisz za to, że są.
Czas leczy rany....i nas uleczy także.Zobaczysz[/url]
elcome in my home, welcome in the hell.

agus_89

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maj 2006 r. 22:53:59 »
im dluzej nie mozemy miec dla siebie kogos/czegos... tym bardziej tego kogos/czegos pragniemy ;-)

Ama

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Maj 2006 r. 23:21:41 »
odkochać sie.........zakochałam sie bez wzajemności...ale zrobił mi nadzieje...nie obiecywał,ale rozkochał....i wszystko sie rozprysneło..... myślałam,że jest lepiej...ale chyba oszukuje siebie...chyba napewno...i co mam z tym zrobić...nie wiem...może potrzeba czasu...może dużo czasu.....

myStery^

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Maj 2006 r. 23:34:43 »
Jednym słowem nie ma sprawdzonego sposobu na odkochanie sie... Jednym pomaga brak kontaktu, calkowite zapomnienie o tej osobie, innym rzucenie sie w wir pracy (szkoly?), a jeszcze innym znalezienie 'nowej milosci'. Ta ostatnia metoda jest chyba najbardziej niebezpieczna, bo chcac sie zakochac na sile, bardzo latwo mozemy popelnic błąd i mniej lub bardziej swiadomie skrzywdzic Bogu ducha winna osobe... Ty sama powinnas odnalezc swoj wlasny sposob na 'odkochanie sie'...nikt Ci w tym raczej pomóc nie może - przecież nikt nie jest Tobą...

myszka87

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwiec 2006 r. 19:45:25 »
Czy po 3 latach nieodwajemnionego uczucia isnieje szansa , że kiedyś się odkocham ?

muchomorek

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwiec 2006 r. 20:10:38 »
trudno jest sie odkochac.......mam koleżanke, która kocha jush dlugo i ten ktos nawet o tym nie wie.......niekotrzy mówia ze lekarstwem jes inny zwiazek ............

kinga-411

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwiec 2006 r. 14:55:52 »
ja skasowałam nr GG, komórki, maila ogólnie wszysko co się mogło mi znim kojarzyć.;) a jak w szkole widzę tego jegomościa to to nie wzdycham, nie patrze tylko zajmuje sie sobą;p mi to pomogło, nie wiem narazie czy skutecznie ale od lutego nie czuję dosłownie nic ;d (więc chyba mój sposób nie jest taki zły;p)

Offline Morgan C. Le Fay

• Użytkownik
    • http://stojac-przed-milczacym-lustrem.eblog.pl
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 15:24:33 »
jedyny sposób na odkochanie się to znalezienie sobie drugiej miłości.
Teoretycnzie wydaje ise okropne i niemozliwe, ale jednak, kiedys rpzychodzi taki moment.
 Marzenia i rojenia tworzą z mej duszy milionerkę .../ z Cyganeri G. Puccinini'ego
HP ;)| Polecam wszystkim suuper e-booki -> klik

myszka87

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 16:14:18 »
Ech....obawiam się, że nie będę w stanie do nikogo innego poczuć tego , co do etj osoby...

Offline Malutka87

• Użytkownik
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 17:10:54 »
Myszko, sprobuj tych rad , ale najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno chcesz sie odkochać??Bo jeśli bedziesz go widywała często to moze sie nie udać :cry:
PS. Moze wypisz wszystkie jego wady, czytaj sobie codziennie tę kartkę na której to napisałaś...moze pomoże :)

Offline wróżka zębuszka

• Użytkownik
  • według zasady carpe diem - chwytam karpia
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 18:02:45 »
Ja się zadużyłam w jednym takim.
I to się tak ciągnie już dwa lata. Irytuje mnie to cholernie, no po prostu bez przesady, ale cóż zrobić ?
Ale ja w sumie nie jestem przekonana do tego czy chcę się oddużyć.
Bo to takie przyjemne uczucie, nawet jeśli nieodwzajemnione.
A może kiedyś odwzajemni.
(:

Z jednej strony mam tego dość z drugiej nie. I ja sama sobie tworzę takie dziwne sytuacje.
Jedyne wyjście to chyba wbić sobie do głowy gwoździa. Może przejdzie.
nie ma końca ten stan, nie zasypia się nam byle gdzie
ścianom bliżej do ścian sufit niżej niż gdzie przedwczoraj był
nie mogę dziś wstać

za ciasno dla słów by mogły znaczyć co chcą
za ciemno dla głów.

myszka87

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Czerwiec 2006 r. 23:26:30 »
Ech....to wszystko jest tak beznadziejne :/

Just@

• Gość
Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Czerwiec 2006 r. 10:23:36 »
Odkochać się nie jest łatwo... z reguły potrzeba sporo czasu. Nie wolno szukać nikogo na siłe tylko po to żeby zapomnieć o tym kogo naprawdę kochamy.. na pewno nic dobrego by to nie przyniosło...

Offline Becia

• Użytkownik
  • cause everybody knows, she's a femme fatale
Odp: Jak się odkochać ??
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Luty 2009 r. 22:20:45 »
-
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2011 r. 22:40:21 wysłana przez Becia »

Offline kaśQ

• Moderator
  • Chroń swój entuzjazm przed sceptycyzmem innych.
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Luty 2009 r. 23:36:36 »
O tak, co z oczu, to i z serca.
Było mi strasznie ciężko, gdy po rozstaniu on bywał u mnie w mieszkaniu, ale nocował w pokoju obok, ze swoim przyjacielem, a nie ze mną, jak to dotychczas bywało. Albo jak się widywaliśmy na uczelni. No i ten nieustanny kontakt poprzez aqq, sms czy telefon, bo jednak rozstaliśmy się bez kłótni na stopie koleżeńskiej.
To był koszmar!
Jak się nie widzieliśmy około miesiąca z racji przerwy świątecznej na uczelni, to... jak ręką odjął.
I teraz są już tylko wspomnienia, nie ściska mnie gdzieś w dołku, gdy go widzę, rozmawiamy czy przytulamy się na powitanie / pożegnanie. Tylko taka nutka sympatii sobie pozostała.
Nie bez przyczyny jest też poznanie kogoś nowego, sami piszecie, że najlepszym lekarstwem jest nowa miłość.
Myślę, że tak jest, ale nie za wszelką cenę i nie klin-klinem. Tylko niech się to tak powoli i naturalnie rozwija, żeby nie szukać nikogo na siłę i za wszelką cenę. Trzeba traktować innych tak, jakbyśmy chcieli, by traktowano nas. A nikt nie chciałby być klinem dla kogoś po jego związku, który się rozpadł.
Więc warto po prostu przywyknąć do nowego stanu samotności i nie wmawiać sobie, że to już na stałe i na zawsze. Na każdego przyjdzie czas, w najmniej odpowiednim momencie.
Po rozstaniu trzeba przypomnieć sobie o hobby, zając czas znajomymi, pozwolić sobie na przyjemności. Zacząć żyć inaczej, z myślą, że rozstanie czy nieodwzajemniona miłość to nie koniec świata :)

Offline rashda hard

• Użytkownik
  • ty lebiodo!
    • holly shit!
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty 2009 r. 15:11:16 »
1. zerwać kontakt
2. znaleźć hobby, oddać się czemuś bez reszty
3. czas
4. nic na siłę
Shenzi Marie Predatora Vendetta Jacquelina Hyena

www.hollyshit.pl
http://www.rashda.digart.pl - więcej mojego

Offline marzycielka18

• Użytkownik
  • trampkowe życie.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Czerwiec 2009 r. 17:11:42 »
1. zerwać kontakt
2. znaleźć hobby, oddać się czemuś bez reszty
3. czas
4. nic na siłę
czasem mam wrażenie że to absolutnie nic nie daje.
Zegarek ten, co ustalał spotkania
tych kilka płyt, do wspólnego słuchania
krzesła i stolik, dwa okna i drzwi
ten nasz prywatny świat nocy i dni.
Świat przez nas zaczarowany.

Offline delirium_tremens

• Użytkownik
  • podaruj mi coś czego nie zdobędę sama
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Czerwiec 2009 r. 17:18:25 »
czas i nie widywanie
i trzeba tego chcieć, to wiem sama najlepiej
Zacząć żyć inaczej, z myślą, że rozstanie czy nieodwzajemniona miłość to nie koniec świata :)
to prawda, próbuję. ;-)

a wakacje są świetnym okresem na odcięcie się i jakieś nowe doświadczenia
[ Jaśmin lover <3 ]

co powiedzą te miasta którym niosę ogień
samotności a zresztą mniejsza o miasta dlaczego
im więcej mojego słowa tym więcej twojej ciszy

Offline Shymon

• Użytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Czerwiec 2009 r. 12:28:46 »
Zawsze tam w glowie jakiś ślad zostanie, że ta osoba kiedys była dla nas wyjatkowa.. ale kiedyś..

a tak przy okazji ktos kiedyś napisał: Żeby zapomniec ,trzeba zapomniec o zapominaniu..

Offline Nikoleta

• Użytkownik
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Czerwiec 2009 r. 21:58:47 »
Najważniejsze to chcieć zapomnieć. Wiem, że to banalnie brzmi, ale naprawdę tak jest. Sama się o tym przekonałam. Poza tym często tak jest, że nie możemy sobie darować, że ktoś nas odrzucił. Troche tu zalatuje taką pychą i nie zawsze się łączy z uczuciem. Jak sie z tym pogodzimy to na pewno jest łatwiej

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | SMF 2.0.4 | SMF © 2013, Simple Machines .