Poniedziałek, 20 Lutego 2017. Imieniny: Leona, Ludomiła

Wyszukaj zaawansowane
Teraz w Cogito
Archiwum
W tym numerze „Cogito”

GOŚĆ NUMERU - Antek Smykiewicz; NA TEMAT - Jak będzie wyglądać świat? WARSZTATY TWÓRCZE - Być jak Coco Chanel; TRENUJ Z COACHEM - Znajdź swoje miejsce w zespole; STUDIA - Dla kogo jest socjologia?

Znajdź uczelnię

Typ uczelni:
Województwo:
Kierunek studiów:
Rodzaj studiów:
Szukana fraza:

Kurs pisania

Uniwersytet SWPS otwiera prawo we Wrocławiu

Komentarze 1  Odsłony 2809

Linkownia

Wykop Gwar Digg Del.icio.us Linkr Reddit
Po Warszawie i Poznaniu studenci mogą teraz aplikować na jednolite studia magisterskie także na wydziale uczelni we Wrocławiu.

– Sukces w kształceniu prawników, jaki odnosimy w Warszawie, zdecydował o umacnianiu oferty dydaktycznej o kierunki prawnicze w kolejnych miastach – mówi prof. Teresa Gardocka, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prawnik, karnista, Wydział Prawa Uniwersytetu SWPS. – Nasz wrocławski wydział należy do grona najbardziej prestiżowych jednostek naukowych w kraju, z najwyższą kategorią "A+", którą Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje czołowym organizacjom naukowym. Jest na 1. miejscu w grupie nauk społecznych, pokonując tym samym 92 ośrodki badawcze.

Prawo we Wrocławiu tak jak w Warszawie i Poznaniu opiera się na trzech filarach. – To są przede wszystkim studia praktyczne, które wyróżnia elitarność i indywidualne podejście. Studenci zdobywają wiedzę w bezpośrednim kontakcie z wybitnymi teoretykami i praktykami prawa – autorytetami w swoich specjalnościach prawniczych, zawodowo czynnymi prawnikami, sędziami, adwokatami i radcami prawnymi. To zapewnia przyszłemu absolwentowi możliwość zapoznania się z warsztatem pracy prawnika i zdobycia w tym zakresie odpowiednich umiejętności – mówi prof. Hubert Izdebski, Dyrektor Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS.


Studenci od początku studiów objęci są opieką doświadczonych tutorów, którzy wspomagają młodych adeptów prawa w wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia. Program kładzie szczególny nacisk na zajęcia warsztatowe, symulacyjne (na przykład symulacja rozpraw sądowych), naukę przygotowywania pism procesowych, praktycznego konstruowania umów, argumentacji prawniczej, dyskusji, negocjacji i mediacji oraz rozmowy z klientem.
Taka struktura programu daje unikatową możliwość analizowania zagadnień prawnych zarówno z punktu widzenia teoretycznego, jak i codziennej praktyki stosowania prawa.
Dobremu przygotowaniu do konkursowych egzaminów na wszystkie aplikacje prawnicze sprzyja struktura programu zawierająca zaawansowane moduły aplikacyjne. Są wśród nich moduły dla aplikacji korporacyjnych (adwokacka, radcowska, notarialna, komornicza), moduły dla aplikacji sądowej i prokuratorskiej, a także moduł doradztwa podatkowego. Studenci na piątym roku będą mogli także przejść specjalistyczny kurs przygotowujący do egzaminów na aplikacje prawnicze – opracowany i prowadzony przez adwokatów i radców prawnych.
Studia prawnicze na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu otwierają drogę zarówno do kariery w klasycznych zawodach prawniczych (sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego, komornika, notariusza, czy też prawnika – w strukturach administracji rządowej, samorządowej i Unii Europejskiej), jak i kariery w dyplomacji, biznesie, polityce oraz w organizacjach pozarządowych.
Więcej informacji na stronie studia.swps.pl
misiek3 - 2016-07-21 15:22:13
misiek3
Bardzo przydatny artykuł. Pozdrawiam
Skomentuj ten artykuł Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz.

Chmurka tagów
Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za treści i zdjęcia zamieszczane przez użytkowników na stronie cogito.com.pl, w części WIRTUALNEJ REDAKCJI.
© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS. Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape.