Wtorek, 17 Stycznia 2017. Imieniny: Antoniego, Jana
Wyszukaj zaawansowane
Teraz w Cogito
Archiwum
W tym numerze „Cogito”

Bierzcie z życia to, co najlepsze! - PAULINA BRZOZOWSKA; Planowanie to gra o twoją przyszłość!; Tweeto (...)ądzanie - CO CIĘ CZEKA NA STUDIACH?; Nowy kierunek dla fanów sztuki kulinarnej; WOS - powtórka z prawa.

Znajdź uczelnię

Typ uczelni:
Województwo:
Kierunek studiów:
Rodzaj studiów:
Szukana fraza:

Najchętniej ...

Czytane

Komentowane

Oceniane

    Kurs pisania

    Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Wrocławską

    Komentarze 1  Odsłony 2768

    Linkownia

    Wykop Gwar Digg Del.icio.us Linkr Reddit
    Od piątku można się już rejestrować w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Łącznie na 16 wydziałach dla chętnych na stacjonarne studia I stopnia przygotowano 7,9 tys. miejsc.

    W tegorocznym naborze kandydaci mają do wyboru 44 kierunki, w tym trzy nowości - Inżynierię Zarządzania (Wydział Informatyki i Zarządzania), Inżynierię Kwantową (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) oraz Inżynierię Elektroniczną i Komputerową (studia w jęz. angielskim - Wydział Elektroniki)*. Dodatkowo na Wydziale Chemicznym zmianie ulegnie nazwa i zakres programowy dotychczasowego kierunku Chemia. Jego nowa nazwa to Chemia i Analityka Przemysłowa.

    Powiększenia oferty dydaktycznej to nie jedyna zmiana związana z rekrutacją na PWr. - Od teraz kandydaci z zagranicy mogą rejestrować się za pośrednictwem specjalnego portalu jsos.pwr.edu.pl – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. Wyjaśnia, że został on przygotowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. - Dzięki temu każdy kandydat, który nie zna naszego języka, będzie mógł zapoznać się z ofertą rekrutacyjną i wybrać dokładnie taki kierunek, jaki go interesuje. Chcemy w ten sposób ułatwić zagranicznym studentom przejście przez procedurę rekrutacyjną – tłumaczy Anetta Stypułkowska.    Ponadto dla kandydatów na studia niestacjonarne I stopnia przygotowano 1250 miejsc, a na studia II stopnia 1777 miejsc (w tym 557 na studiach stacjonarnych). Pierwsza rekrutacja zakończy się 11 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później. Drugi nabór rozpoczniemy 23 lipca.    *Nowe kierunki:

    Inżynieria Zarządzania to kierunek interdyscyplinarny łączący wiedzę i umiejętności inżynierskie z nauką o organizacji i zarządzaniu. Studenci będą uczyć się m.in. modelowania, rozwijania i zarządzania procesami biznesowymi, rozwiązywaniem problemów operacyjnych i strategicznych przedsiębiorstwa oraz prognozowaniem
    i szacowaniem ryzyka różnorodnych przedsięwzięć. Więcej na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/inzynieria-zarzadzania-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw/.    Inżynieria kwantowa
    to kierunek z zakresu zagadnień technologii kwantowych i przemysłu wysokich technologii (high-tech). Osoby, które go wybiorą będą się kształcić m. in. z zakresu spektroskopii atomowej, plazmoniki i nanofotoniki, nanotechnologii i nanoinżynierii, informatyki oraz kryptografii kwantowej. Nauka będzie prowadzona we współpracy z Narodowym Laboratorium Technologii Kwantowych oraz Laboratorium Kryptografii Kwantowej. Więcej szczegółów na stronie

    http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/inzynieria-kwantowa-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw/.    Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa (Electronic and Computer Engineering - ECE) to kierunek, który łączy wiedzę z zakresu elektroniki z informatyką oraz automatyką i robotyką. Nauka będzie prowadzona w języku angielskim, a studenci będą się uczyć m.in. programowania sterowników systemów robotycznych, projektowania układów sterowania, systemów telemetrycznych i pomiarowych. Więcej na stronie: http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/inzynieria-elektroniczna-i-komputerow/.


    Informacje o terminach i zasadach rekrutacji można poczytać na stronie http://rekrutacja.pwr.edu.pl.    Zapraszamy także do obejrzenia najnowszego filmu promującego studia na Politechnice Wrocławskiej https://www.youtube.com/watch?v=23ffb-QEs14
    easytouch - 2016-05-23 05:28:18
    easytouch
    Moja uczelnia hi hi :)
    Skomentuj ten artykuł Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz.
    
    Chmurka tagów
    Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za treści i zdjęcia zamieszczane przez użytkowników na stronie cogito.com.pl, w części WIRTUALNEJ REDAKCJI.
    © Agencja Wydawnicza AGA-PRESS. Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape.