Środa, 01 Października 2014. Imieniny: Danuty, Remigiusza
Wyszukaj zaawansowane
Teraz w Cogito
Archiwum
Co w numerze?

Na temat: MATURA to bzdura?

Rozmowa: Słodko-słone Dumplings

MaTURA USTNA 2015 - zestaw pytań i odpowiedzi

Arkusz egzaminacyjny z matematyki

Znajdź uczelnię

Typ uczelni:
Województwo:
Kierunek studiów:
Rodzaj studiów:
Szukana fraza:

Najchętniej ...

Czytane

Komentowane

Oceniane

    Kurs pisania

    • 1258
     Okno duszy
     Wiersz o tym jak się spotyka bratnią duszę i w końcu nie ma tematów tabu, można pokazać kawałki siebie których nikt nie chciał widzieć. Czasem warto wierzyć i czekać i nie zatracać po drodze cząstek siebie, bo może czeka nas bratnia dusza.
    • 582
     Wspinaczka
    • 672
     Wierszo-wyznanie
    • 1540
     Zmiany
    • 677
     Podróż

    Jesteś studentem, ale nie studiujesz?!

    Komentarze 0  Odsłony 4811

    Linkownia

    Wykop Gwar Digg Del.icio.us Linkr Reddit
    Czyli jesteś na urlopie dziekańskim:) Jest taka możliwość, aby przerwać studia na pół roku, na rok, zachowując przywileje studenckie. Na czym to polega? Dowiedz się już dziś i planuj swoją studencką karierę!

    Takie pytanie zadał Czytelniczk "Cogito":

    Pyta Donmilos:
    Moje pytanie dotyczy kwestii urlopu dziekańskiego. Wiem, że jest taka możliwość w czasie studiów, aby zrobić sobie roczną przerwę. Chcę wyjechać na ro, aby podszkolić język. Ale po maturze wolę od razu gdzieś zdawać na studia (tzn. na ekonomię), dopiero potem już z indeksem wyjechać do Londynu. Czy mogę od razu na pierwszym roku wziąć dziekański? Czy w tym czasie mam normalne zniżki jak każdy student?


    Odpowiadamy:
    Urlop dziekański, przyznawany przez dziekana wydziału, może trwać semestr lub maksymalnie cały rok akademicki. Niestety, nie dostaniesz go tuż po wejściu w poczet studentów, dopiero po pierwszym roku możesz ubiegać się o przerwę na studiach.
    Zasady przyznawania tzw. dziekanki zależą od uczelni, ale te najważniejsze warunki są jednakowe: trzeba mieć zaliczone wszystkie wymagane w semestrze/roku akademickim przedmioty, mieć rozliczenie z biblioteką, no i właściwy argument, co w Twoim przypadku nie jest problemem. Udzielenie urlopu dziekanat odnotowuje w Twoim indeksie. Jak podają paragrafy regulaminów studiów "w okresie urlopu student zachowuje uprawnienia studenckie, a w szczególnych przypadkach może otrzymać pomoc materialną". Na pewno więc w czasie takiej przerwy jesteś na prawach studenta, tzn. masz ważną legitymację, obowiązują Cię wszystkie zniżki i to, co gwarantuje legitymacja studencka.
    Pamiętaj jeszcze, że udzielenie urlopu przedłuża termin planowanego ukończenia studiów.    Zawiłe i zagmatwane, niejasne, niedopowiedziane ? sprawy studenckie, czyli FORUM DOŚWIADCZEŃ w "Cogito". Jeśli macie pytania ? piszcie, spróbujemy na nie odpowiedzieć, kontaktując się w razie potrzeby z ekspertami. Oni dzielą się wiedzą ? wy wątpliwościami.
    Pozdrawiamy
    Redakcja
    Skomentuj ten artykuł Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz.
    
    Chmurka tagów
    Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za treści i zdjęcia zamieszczane przez użytkowników na stronie cogito.com.pl, w części WIRTUALNEJ REDAKCJI.
    © Agencja Wydawnicza AGA-PRESS. Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape.