Piątek, 24 Lutego 2017. Imieniny: Macieja, Bogusza

Wyszukaj zaawansowane
Teraz w Cogito
Archiwum
W tym numerze „Cogito”

GOŚĆ NUMERU - Antek Smykiewicz; NA TEMAT - Jak będzie wyglądać świat? WARSZTATY TWÓRCZE - Być jak Coco Chanel; TRENUJ Z COACHEM - Znajdź swoje miejsce w zespole; STUDIA - Dla kogo jest socjologia?

Znajdź uczelnię

Typ uczelni:
Województwo:
Kierunek studiów:
Rodzaj studiów:
Szukana fraza:

Kurs pisania

Jesteś studentem, ale nie studiujesz?!

Komentarze 0  Odsłony 10136

Linkownia

Wykop Gwar Digg Del.icio.us Linkr Reddit
Czyli jesteś na urlopie dziekańskim:) Jest taka możliwość, aby przerwać studia na pół roku, na rok, zachowując przywileje studenckie. Na czym to polega? Dowiedz się już dziś i planuj swoją studencką karierę!

Takie pytanie zadał Czytelniczk "Cogito":

Pyta Donmilos:
Moje pytanie dotyczy kwestii urlopu dziekańskiego. Wiem, że jest taka możliwość w czasie studiów, aby zrobić sobie roczną przerwę. Chcę wyjechać na ro, aby podszkolić język. Ale po maturze wolę od razu gdzieś zdawać na studia (tzn. na ekonomię), dopiero potem już z indeksem wyjechać do Londynu. Czy mogę od razu na pierwszym roku wziąć dziekański? Czy w tym czasie mam normalne zniżki jak każdy student?


Odpowiadamy:
Urlop dziekański, przyznawany przez dziekana wydziału, może trwać semestr lub maksymalnie cały rok akademicki. Niestety, nie dostaniesz go tuż po wejściu w poczet studentów, dopiero po pierwszym roku możesz ubiegać się o przerwę na studiach.
Zasady przyznawania tzw. dziekanki zależą od uczelni, ale te najważniejsze warunki są jednakowe: trzeba mieć zaliczone wszystkie wymagane w semestrze/roku akademickim przedmioty, mieć rozliczenie z biblioteką, no i właściwy argument, co w Twoim przypadku nie jest problemem. Udzielenie urlopu dziekanat odnotowuje w Twoim indeksie. Jak podają paragrafy regulaminów studiów "w okresie urlopu student zachowuje uprawnienia studenckie, a w szczególnych przypadkach może otrzymać pomoc materialną". Na pewno więc w czasie takiej przerwy jesteś na prawach studenta, tzn. masz ważną legitymację, obowiązują Cię wszystkie zniżki i to, co gwarantuje legitymacja studencka.
Pamiętaj jeszcze, że udzielenie urlopu przedłuża termin planowanego ukończenia studiów.Zawiłe i zagmatwane, niejasne, niedopowiedziane ? sprawy studenckie, czyli FORUM DOŚWIADCZEŃ w "Cogito". Jeśli macie pytania ? piszcie, spróbujemy na nie odpowiedzieć, kontaktując się w razie potrzeby z ekspertami. Oni dzielą się wiedzą ? wy wątpliwościami.
Pozdrawiamy
Redakcja
Skomentuj ten artykuł Zarejestruj się lub zaloguj aby dodać komentarz.

Chmurka tagów
Wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za treści i zdjęcia zamieszczane przez użytkowników na stronie cogito.com.pl, w części WIRTUALNEJ REDAKCJI.
© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS. Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape.